Altcoin sezonu çoktan başlamış olabilir mi?

  Kripto para piyasalarında Nisan ayı beklendiği gibi değer artışları ile başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) de bu artışlara ayak uydurduktan sonra konsolidasyon sürecine girdi. Bu durum daha önce yaşandığında birçok altcoin rekor seviyelere ulaşmıştı. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan durumun bir benzeri yaşanıyor ve birçok kişiye göre altcoin sezonu çoktan başladı.

  Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri 2 trilyon doları aştı. Bitcoin (BTC) ile birlikte 9 binden fazla altcoinin piyasa değeri 2 trilyon doları geçti ve bunun 1,1 trilyon dolarlık bölümünü tek başına Bitcoin karşılıyor. Ancak buna rağmen, 2021 başlarında Bitcoin’in %75 seviyelerinde olan piyasa hakimiyeti %55 seviyesine kadar çekildi. Öte yandan Bitcoin sert değer artışları yaşadıktan sonra konsolidasyon sürecine girdi. Bu durum altcoinler için bulunmaz bir fırsat oluşturabilir.

  Bitcoin’in fiyat artışları altcoinleri de yukarı yönlü harekete geçiriyor. Öte yandan yatırımcıların yoğun ilgi ile sermaye akıttığı Bitcoin’e giden fonlarda azalmalar yaşanması ve bu fonların altcoinlere akmaya başlaması da altcoin sezonu için olumlu bir olasılık ortaya koyuyor. Bazı analistlere göre piyasalar çoktan altcoin sezonuna girmiş olabilir.

  Tron (TRX) Ekosistemi Öne Çıkıyor

  Analistler, söz konusu olası altcoin sezonu için Tron (TRX) ekosisteminin öncü konumunda bulunduğunu ifade ediyor. TRX ekosisteminde yer alan token’lardan örneğin WINk (WIN), 3 – 5 Nisan tarihleri arasında %325’ten fazla değer artışı yaşadı ve 0,0025 dolar seviyesine kadar yükseldi. Öte yandan aynı süreçte BitTorrent (BTT) de gözle görülür değer artışları yaşadı.

  Bir günde %100 değerlenen BTT’nin 0,136 dolara kadar ulaşmasının yanı sıra TRX fiyatı da aynı süreçte %48 oranında değerini artırdı ve 0,0147 dolara kadar yükseldi.

  Olası Altcoin Sezonu İçin Diğer Etkenler

  Öte yandan Holo (HOT), Stacks (STX) gibi altcoinlerde de aynı süreçte sert değer artışları yaşandı. Bir diğer kalemde ise Bitcoin’in güç toplayarak destek tabanı oluşturduğu fikri gündeme geliyor.

  Jarvis Labs kurucu ortağı Ben Lilly’nin analizine göre BTC yükseliş öncesi güç toplamaya devam ediyor. Tüm bu etkenlerin bir araya gelmesi ile birlikte altcoin sezonu çoktan başlamış olabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle