ETH için yükseliş sinyali veren 3 işaret

  Bitcoin (BTC) fiyatı son üç günlük süreçte yatay seyirde ilerlerken, Ethereum (ETH) rekor üzerine rekor kırdı. Analistler, rekor fiyatları ile gündeme gelen Ethereum’da yükseliş sinyallerinin görüldüğü 3 işareti yorumladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta sert değer kayıpları yaşadı. Ardından yeni haftaya toparlanarak giren Bitcoin, 27-29 Nisan tarihleri arasında 55 bin dolar bölgesinde yatay seyirde ilerledi. Bitcoin’in yükselişlerden sonra yatay seyre geçmesi ise altcoinler adına “fırsat” olarak yorumlandı. Söz konusu fırsatı Ethereum (ETH) en iyi şekilde değerlendirerek bu 3 günlük süreçte birkaç kez tüm zamanların rekorunu güncelledi.

  Ethereum, TradingView verilerine göre 29 Nisan tarihinde Binance borsasında 2 bin 798 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Analistler, Ethereum’da hareketli ortalamaların (MA) ve 70 değerini aşarak, aşırı alım bölgesinde gezinen göreceli güç endeksinin (RSI), yükseliş için “açık işaretler” olduğunu ifade ediyor. Ethereum için yükseliş beklentileri gündeme gelirken, Ethereum’un bu beklentiler ışığında yükselip yükselmeyeceği haliyle bilinmiyor. Ancak bazı analistler 3 işarete bakarak, Ethereum’un yükselişe geçeceğini öne sürüyor.

  BTC Hakimiyeti Azaldı, ETH Hakimiyeti Arttı

  Santiment tarafından Twitter’da paylaşılan 30 Nisan tarihli verilerde, rekor kıran ETH ile lider BTC arasındaki hakimiyet oranının ciddi ölçüde azaldığı vurgulandı. Öte yandan CoinMarketCap verilerine bakıldığında da son birkaç aylık süreçte BTC hakimiyetinin azaldığı, ETH hakimiyetinin artış gösterdiği görülüyor.

  Profesyoneller ETH’den Yükseliş Bekliyor

  Profesyonel trader’lar, spot piyasadaki bireysel yatırımcılardan farklı olarak vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri ile piyasada yer alıyor. Ethereum’un 3 günlük süreçte %28 oranında değer kazanması ile birlikte, vadeli işlem sözleşmelerindeki açık pozisyonlar 8,2 milyar dolara ulaştı. Bu 15 Nisan’daki rekor seviyenin yalnızca %5 aşağısında. Opsiyon piyasası verilerini paylaşan Skew, profesyonel yatırımcıların ETH fiyatının 5 bin dolar üzerine çıkma şansını %6 olarak belirlediğini aktardı.

  ETH Fiyatı Opsiyon Piyasası Avantajı Boğalarda

  Ünlü analist Şant Manukyan, vadesi dolan ETH opsiyon sözleşmelerindeki satış ağırlığına dikkat çekti. Manukyan açıklamasında “2.720’nin üzerinde bir kapanış, satıcıları (put) üzer” sözlerini dile getirdi.

  Bilindiği gibi Ethereum, tarihinde ilk kez piyasa değeri bakımından değerli metal platini geçmeyi başarmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle