Kripto Para

DOGE Coinbase’de listelenebilir! Elon Musk’tan açıklama

  Tesla CEO’su Elon Musk’tan DOGE hakkında yeni açıklama geldi. Ünlü CEO sosyal medya hesabı üzerinden bir kullanıcısının sorusu üzerine Coinbase borsasının DOGE tokenini listelemesi gerektiğini söyledi. Tesla’nın Bitcoin yatırımını Coinbase borsası üzerinden gerçekleştirdiği biliniyor.

  Elon Musk ile bir takipçisinin Twitter’da yaptığı konuşma Elon Musk ve Dogecoin tokenini yeniden bir araya getirdi. Bir takipçisi Elon Musk’a Bitcoin yatırımını Coinbase borsası üzerinden yapıp yapmadığını ve borsasının Dogecoin’i listelemesi konusunda ne düşündüğünü sordu. Twitter üzerinden kendisine sorulan soruyu yanıtlayan Musk, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımını Coinbase üzerinden yaptığını kabul etti. Musk borsanın Dogecoin’i listelemesini istediğini de söyledi.

  Bir süredir Dogecoin’i destekleyen paylaşımları ile gündeme gelen Elon Musk’ın tokenin Coinbase’de listelenmesi gerektiğini belirtmesi kullanıcıları şaşırtmadı. Ünlü CEO kısa süre önce DOGE’yi halkın tokeni olarak tanımlamıştı. Son paylaşım ile desteğinin devam ettiği de ortaya konuldu.

  Dogecoin iniş çıkışlı bir yol izliyor

  Şaka tokeni olarak bilinen Dogecoin son dönemlerin en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri oluyor. Şubat ayının başında GameStop çılgınlığının etkisi ile yükselişe geçen Dogecoin, geçtiğimiz haftalarda da dünyanın en zengin ikinci insanı olan Elon Musk’tan büyük destek almıştı. Bu desteklerin etkisi ile o dönemde 0.088 dolara kadar yükselen token ardından ise yeniden düşüş yaşadı. Dogecoin şimdi ise yaklaşık olarak 0.055 dolar bandında konumlanıyor ve kripto para piyasasındaki en büyük 15. token oluyor.

  İlk ortaya çıktığı dönemde şaka tokeni olarak bilinen DOGE, ardından yaşadığı fiyat yükselişi ve Elon Musk’ın desteği ile beraber halkın tokeni olarak tanımlanmaya başladı. Elon Musk, DOGE’nin geleceğin para birimi olduğunu düşündüğünü de açıklamıştı. Bu gelişmelerin de etkisi ile birçok borsa tarafından desteklenmeye başlanan DOGE, Coinbase borsasında ise hala listelenmedi.

  Coinbase borsası listelediği tokenler konusunda seçici

  Coinbase borsasının yan kuruluşu olan Coinbase Wallet 2019 yılında DOGE’yi desteklemiş ve kullanıcılarına bu tokeni saklama hizmeti vermişti. Bununla beraber Coinbase borsası henüz tokeni listelemedi. Borsada birçok işlem çifti bulunmasına rağmen bu konuda seçici olduğu biliniyor.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle