Kripto Para

Elon Musk’a manipülasyondan soruşturma açılacak mı?

  Kripto para topluluğunun gündeminden düşmeyen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. SEC, Musk aleyhinde piyasa manipülasyonu yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatabilir…

  Kripto para basınında gündeme gelen iddia, kripto para yatırımcıları arasında çok konuşulmaya başlandı. ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonunun (SEC), son dönemde kripto paralar hakkında yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen Elon Musk’a dava açabileceği belirtildi. Elon Musk hakkında çıkan piyasa manipülasyonu yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatma iddiasına verdiği yanıtla yine gündem oldu. 

  Pek çok kripto para uzmanı ve analisti, Elon Musk’ın paylaştığı tweetlerin, Dogecoin (DOGE) fiyatını doğrudan etkiliyor olabileceğini öne sürüyor. Bazı uzman isimler, Elon Musk’ın bu paylaşımlarının yasal sorunlar doğurabileceğini dile getirmiş ancak ünlü milyarder bu uyarılara kulak asmamıştı.

  Elon Musk Davalık Mı Oluyor?

  İsmini vermek istemeyen kaynaklara göre ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonunun (SEC), Elon Musk hakkında bir soruşturma başlatmış olabilir. Bu konuda kripto para basınında yapılan haberlere göre söz konusu soruşturma Dogecoin tweetleri ile ilgili olacağı belirtiliyor. Öte yandan ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonunun (SEC) tarafından bu konu hakkında henüz net bir açıklama gelmedi. 

  Dünyanın en zengin ismi olma unvanını rakibi Jeff Bezos’a kaptıran Elon Musk, 2018 yılında da Tesla hisseleri hakkında yaptığı paylaşımlar sonucu SEC ile davalık olmuştu. Kripto para basınında yer alan habere göre, 2019 yılında Tesla hakkında tweet atmadan önce şirket avukatlarına danışmayı kabul etti.

  Elon Musk’tan Soruşturma İddialarına Yanıt

  Kripto para basınının gündeminde yer alan SEC’nin Musk hakkında yeni bir soruşturma iddiasının henüz başlayıp başlamadığı hakkında net bir açıklama bulunmuyor. Bu iddialar gündeme gelirken ünlü milyarderin, böyle bir soruşturmadan çekinmiyor gibi görünmesi de dikkat çekti. Musk, olası bir Dogecoin soruşturması hakkındaki görüşlerini yine Twitter üstünden paylaştı ve “Umarım soruşturma başlatırlar. Harika olur.” dedi. Bu iddiaların gündeme gelmesinin ardından Dogecoin (DOGE) fiyatı da hızla düşmeye başladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle