Kripto Para

Youtube’daki kripto davasında sıcak gelişme: Dava geri çekildi!

  Youtube’da “BitBoy Crypto” isimli yayıncı, “Atozy” isimli başka bir yayıncıya olan desteğin büyümesi ile açtığı davadan vazgeçti. Youtube kanallarında kripto paraların reklamlarda kullanılması konusuyla ilgili açılan dava sonucunda, davalı Atozy’ye gelen yardımlar 24 saat içinde 200 bin doları aştı. Bu durum, BitBoy Crypto’nun davadan vazgeçmesini sağladı.

  Kripto para toplulukları, Youtube mecrasını oldukça aktif kullanıyor. Sektör temsilcileri, analistler ve hatta kimi zamanlarda büyük kripto para şirketlerinin CEO’ları Youtube üzerinden yayınladıkları videolar ile yatırımcılara ulaşabiliyor. Geçtiğimiz yıl birçok kez “sahtekarlık” ve “dolandırıcılık girişimi” konusuyla gündeme gelen platformda, kripto paraların reklamlarda kullanılması konusu mahkemeye taşınmıştı. Youtube’da “BitBoy Crypto” ismini kullanan yayıncı, “Atozy” ismini kullanan bir başka yayıncıya konuyla ilgili olarak dava açmıştı. Ancak Atozy için bir günde 200 bin dolardan fazla bağış toplanınca BitBoy Crypto da davadan vazgeçti.

  BitBoy Crypto Kanalının Sahibi Davadan Vazgeçti

  BitBoy Crypto kanalının sahibi olan Ben Armstrong, Kasım 2021’de kendisi hakkında olumsuz yorumlarda bulunan ve kendisini “dolandırıcılık” ile suçlayan “Atozy” kanalının sahibi Erling Mengshoel’e dava açmıştı. Ben Armstrong, yakın zamanda kendi kanalından yaptığı canlı yayın esnasında, Mengshoel’e açtığı davadan vazgeçtiğini, isteyeceği son şeyin bu davanın duyulması olduğunu belirtti. Armstrong’un açıklamalarından sonra Erling Mengsoel de Twitter’dan konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Dava Açılan Atozy Twitter’dan Açıklama Yaptı

  Atozy, yani Erling Mengshoel, davanın geri çekileceği haberinin duyulması ile Twitter’da yaptığı açıklamada, kendisine gelen yardımları sahiplerine geri vereceğini duyurdu. Atozy’ye dava açılmasıyla birlikte Erling Mengshoel’e 24 saatte 200 bin dolardan fazla yardım gönderilmişti. Atozy’ye tek seferde 100 bin dolar gönderen Cobie, gaz ücretlerinin kendi gönderdiği yardımdan karşılanabileceğini belirtti. Atozy yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

  “24 saatte 200 bin dolardan fazla yardım topladık. Beni kurtaran herkese teşekkür ediyorum. Dava resmen geri çekildiğinde yardımları iade edeceğim. Cobie ile de konuştum. Onun yardımının bir bölümünü gaz ücretleri için kullanabileceğim. Avukatım davanın hala geri çekilmediğini ve sabırlı olmamı söyledi ama resmileşince yardımları geri göndereceğim. Herkese teşekkür ederim.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle