Kripto Para

Ripple ile Youtube arasında anlaşma sağlandı

  Son dönemlerde SEC ile yaşadığı hukuki süreç nedeniyle sık sık gündeme gelen Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse, bu sefer de Youtube ile geçen sene yaşanan anlaşmazlık konusunda açıklama yaptı. Ripple ile Youtube arasında anlaşmanın sağlandığı açıklandı.

  Kripto para sektöründe hizmet veren popüler şirketler arasında yer alan ve son dönemlerde hukuki anlaşmazlıklar nedeni ile gündemden düşmeyen Ripple şirketi, olumlu bir haber ile yeniden gündeme geldi. Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse sosyal medyadan sürekli gerçekleştirdiği açıklamalar bir yenisini ekleyerek Youtube ile geçen sene başlayan anlaşmazlığın çözüldüğünü açıkladı.

  Geçen sene Ripple şirketi ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, sosyal medya üzerinden kripto para dolandırıcılığının önüne geçilmesi konusunda Youtube ile anlaşmazlık yaşamıştı. Şirket ve CEO bu konuda popüler sosyal medya platformunun müdahalede bulunmasını istemiş ancak Youtube bu talebi yerine getirmemişti. Bu nedenle Ripple ve Brad Garlinghouse, Youtube’a dava açmıştı. Geçen seneden bu yana süren dava ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

  Brad Garlinghouse konu ile ilgili açıklama yaptı

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, son dönemlerde kripto para piyasasına yönelik çeşitli açıklamalar ile sık sık gündeme geliyor. SEC davası ile ilgili sürekli açıklamalarda bulunan Garlinghouse bugün ise Youtube ile yaşadıkları dava sürecindeki son durumu paylaştı.

  Twitter üzerinden açıklama yapan Garlinghouse, kripto para sektöründe güvenilirliğin sağlanması için sosyal medya platformlarının ne kadar önemli bir noktada durduğunu belirtti. Ünlü CEO sahte hesap ya da sahte kripto kampanyalarına yönelik Youtube ile ortak karar hareket edileceğini açıkladı. Kripto para dolandırıcılıklarına karşı Youtube ile beraber mücadele etme kararı aldıklarını açıklayan Garlinghouse, bu tür kandırma olaylarında sosyal medya platformlarının çözümün parçası olmasının önemli olduğunu belirtti.

  Anlaşma ile ilgili detaylar gizli kalacak

  Brad Garlinghouse yapılan anlaşma ile ilgili bazı koşulların gizli kalacağını bununla beraber hesap verilebilirlik ilkesine uyulacağını belirtti. Bu dönemde devletler başta olmak üzere kripto paraların yakından izlendiğine dikkat çeken Garlinghouse, bu tarz önlemler alınmazsa yatırımcıların güveninin sarsılacağını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle