Raoul Pal’a göre ETH ve DOGE’da hala umut var

  ABD merkezli bankacılık devi Goldman Sachs’ın eski yöneticilerinden ve kripto para piyasasının popüler isimlerinden Raoul Pal, 2 kripto paraya dikkat çekti. Pal, piyasada görülen sert düşüşlere rağmen, Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) için boğaların umut verdiğini düşünüyor.

  Kripto para piyasalarında karışık sinyaller görülmeye devam ediyor. Mayıs ayında gelen çok sert düşüşler sonrası piyasa genel anlamda hala toparlanabilmiş değil. Üstelik bu durum sadece Bitcoin (BTC) için değil, önde gelen tüm kripto paralar için geçerli. Kripto sektöründe ayı piyasasının etkileri görülmeye devam ediyor ancak Goldman Sachs eski yöneticilerinden Raoul Pal 2 kripto para birimi için umudunu koruyor. Pal’a göre boğalar Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) için umut vermeye devam ediyor.

  Pal Artık BTC Yerine ETH Tercih Ediyor

  Kripto piyasalarının popüler ismi ve Goldman Sachs eski yöneticilerinden olan Pal, şimdilerde ise Global Macro Investor’da makroekonomi ve yatırım strateji araştırmacısı olarak büyük bir fon yönetiyor. Pal, tam da içinde bulunduğu görev sayesinde Ethereum ile Dogecoin’in umut vaat ettiğini iddia etti. Pal bu fikirlerini makroekonomi tecrübesine dayandırıyor. Popüler isim, fikirlerini ve tahminlerini Crypto Cobain ile gerçekleştirdiği röportajda dile getirdi.

  Youtube üzerinden Crypto Cobain ile röportaj gerçekleştiren Raoul Pal, daha çok Ethereum almaya devam ettiğini dile getirdi. Konuya ilişkin olarak Pal “Şu an portföyümde olmasını istediğim en önemli kripto para Ethereum. Bu sebeple de daha çok Ethereum aldım.” sözlerini dile getirdi. Pal öte yandan, Ethereum’u artık Bitcoin’e tercih ettiğini de vurguladı.

  Pal’ın Dogecoin Açıklamaları

  Ethereum’u artık Bitcoin’e tercih eden Pal için tek yatırım aracı da bu değil. Yatırım yaparken başka kriptoları da araştırıp incelediğini ifade eden Pal, aynı zamanda radarına Dogecoin’i de altığını söyledi. Pal’a göre insanlar “ağ etkilerini” tam olarak anlayabilmiş değil. Buradan yolan çıkan Pal, ağ etkilerinin tahmin edilenden çok daha güçlü olduğunu vurguladı. Pal konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Dogecoin aldım çünkü bunun üzerine bir tezim var. Bence insanlar ağ etkisinin ne kadar etkili olduğunu bilmiyor. Dogecoin’e yatırım yapan o kadar fazla bireysel yatırımcı var ve yapmanız gereken tek şey bunun için bir uygulama üreterek her şeyi değiştirmek. Ben buna güveniyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle