Kripto Para

Yine Elon Musk Yine DOGE!

  Tesla CEO’su Elon Musk’un Dogecoin’e olan desteği soluksuz sürüyor! Ünlü milyarder pek çok kez Twitter üzerinden yaptığı DOGE paylaşımları ile altcoin’e olan ilgisini gösterse de son dönemde attığı adımlar ile bu ilginin eleştirilerin aksine manipülasyon olmadığını açık etti. Twitter üzerinden yapılan şarj istasyonu ödemelerine ilişkin ünlü milyarder, “Tabii ki DOGE olarak ödeyebilirsiniz” yanıtını vererek DOGE topluluğunu hareketlendirdi.

  Tesla CEO’su  Elon Musk’un Dogecoin’e olan bağlılığı sınır tanımıyor! Dünyaca ünlü milyarder pek çok kez Twitter üzerinden yaptığı DOGE Coin paylaşımları ile manipülasyonla suçlansa da birbiri ardına attığı adımlar ile eleştirilerin haksız olduğunu göstermeye devam ediyor. Tesla Console’un kurucusu Ryan Zohoury’nin Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma yorum yapan Musk, şarj istasyonu ödemelerinde DOGE kullanımına yeşil ışık yaktı!

  Müjde Twitter Üzerinden Geldi

  Dogecoin yatırımcılarını hareketlendiren müjde ise Twitter üzerinden geldi. Santa Monica’da yeni açılan Tesla şarj istasyonunu paylaşan Tesla Console’un kurucusu Ryan Zohoury yaptığı paylaşımda, “Yeni Santa Monica Süper Şarj İstasyonu açılalı 10 dakika oldu ve şimdiden neredeyse dolu” ifadelerini kullandı.  Musk ise paylaşımın altına istasyon hakkında bilgi vermenin hemen ardından, “Ve tabii ki DOGE ile ödeyebilirsiniz” ifadelerini kullanarak kripto para kullanımına yeşil ışık yaktı.

  DOGE, Tesla ve SpaceX Ödemelerinde Kabul Ediliyor

  Elon Musk’un patronu olduğu iki dev şirket, halihazırda DOGE Coin ile ödemeyi çoktan kabul etti. 2021 yılının Aralık ayında Tesla, bir kısım mallarını satarak Dogecoin denemelerine başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde SpaceX için de DOGE ödemelerinin test edildiği bildirilirken, Musk da hem Starlink hem de Space’X’in Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını ima etmişti.

  DOGE Kurucusu Twitter’a Bastırıyor!

  Dogecoin’e olan ilgisi ve kullanımını yaygınlaştırmak adına yoğun çabaları ile gündeme gelen Elon Musk, kimilerine göre Dogecoin için kurucusundan daha fazla mücadele veriyor. Bu haftanın başlarında ise Dogecoin kurucusu Bill Markus sahneye çıkarak Twitter üzerinden başlattığı imza kampanyası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Markus, Bitcoin ve Ethereum’un Twitter’da bahşiş ödemelerinde kabul edilmesi ardından başlattığı kampanya ile Dogecoin’i bahşiş parası olarak kabul ettirmeyi hedefliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle