Kimse Bitcoin’i kapatamaz – Binance CEO’su

  Kripto para piyasalarında yakın dönemde yaşanan çöküşün nedenleri arasında, işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in soruşturulması da yer alıyordu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu soruşturma hakkında konuştu. Ayrıca Zhao, kimsenin Bitcoin’i (BTC) kapatamayacağını söyledi.

  Kripto para piyasasında geçtiğimiz günlerde çok ciddi değer kayıpları yaşandı. Bu kayıplarda Bitcoin (BTC) 30 bin dolar bandına kadar geriledi ve onu takiben neredeyse tüm altcoinlerde %50 dolaylarında geri çekilmeler yaşandı. Yaşanan bu çöküşün arkasında pek çok etken bulunuyor. Elon Musk’ın açıklamaları ve Çin’den gelen yasaklama haberleri en etkili faktörler olsa da işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in soruşturulma haberleri de bu çöküşün nedenleri arasında gösteriliyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu konuya ilişkin konuştu.

  Zhao Eyalet Hükümetlerinin Kripto Paraları Benimsemesi Gerektiğini Belirtti

  Zhao, Binance’in etrafında oluşan yasal incelemenin, muhtemelen düzenlemeler konusunda hükümetlerin netlik sağlamamış olmamasından kaynaklandığını belirtti. Ayrıca Zhao “Kimse Bitcoin’i kapatamaz” sözlerini dile getirdi. Zhao, Bitcoin’e ve arkasındaki teknolojiye güvendiğini, eyalet hükümetlerinin de bu teknolojiyi ve kripto para birimlerini benimsemeleri gerektiğini vutguladı.

  Zhao’ya Göre BTC’yi ve Arkasındaki Teknolojiyi Öldürmek İmkansız

  Zhao, tek bir varlığın Bitcoin’i ve onun arkasındaki blok zinciri teknolojisini öldürmesinin imkansız olduğunu ifade etti. CoinDesk Consensus 2021 sanal konferansı için daha önceden kaydedilmiş olan bir röportajda fikirlerini belirtmiş olan Zhao, şu ifadelere yer verdi:

  “Bu teknolojinin, bu konseptin 500 milyon insanın aklında olduğu düşünüldüğünde, artık kimsenin onu kapatabileceğini sanmıyorum.”

  Zhao, Kripto Paralar ve Finansal Özgürlük

  Changpeng Zhao’ya göre Bitcoin’le ve diğer kripto paralarla mücadele etmek, 90’lı yılların başında dünyanın tanışmaya başladığı e-ticaret iş modelini Amazon’un reddetmesine benziyor. Zhao, kripto para birimlerinin geleneksel finans sistemini ya da devlet destekli yasal para birimlerini yok etmek için değil, daha fazla finansal özgürlük sağlamak için piyasada bulunuyor.

  CoinDesk danışmanı Nolan Bauerle’ye açıklamalarda bulunan Zhao, kripto paraların tüm dünyada finansal özgürlüğü artıracak yeni bir araç olduğunu ifade etti. Zhao, ayrıca kripto paraların düzenleyiciler ile rekabet halinde olmadığını, düzenleyiciler ile birlikte çalışmanın mümkün olduğunu söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle