Kripto Para

Bu piyasada maymun bile para kazanır – Stanley Druckenmiller

  Duquesne Family Office’in CEO’su, hedge fonu yöneticisi Stanley Druckenmiller, ekonomi piyasalarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kripto para piyasalarının geldiği noktayı da değerlendiren Druckenmiller, piyasalarda “aşırı bir çılgınlık” yaşandığını ifade etti. Ünlü CEO “Bu piyasada bir maymun bile para kazanır” sözleri ile dikkat çekti.

  Tüm dünyada finans sektörü Covid-19 salgınının da etkisi ile beklenmedik boyutlara geldi. Bu durum geleneksel ekonomi piyasalarını etkilediği gibi, kripto para piyasalarını da etkiledi. Salgının ekonomiye etkisi ile piyasalar neredeyse sil baştan şekillendi. Duquesne Family Office’in CEO’su ve hedge fonu yöneticisi Stanley Druckenmiller, piyasaların geldiği durumla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO, piyasalarda “aşırı bir çılgınlık” yaşandığını dile getirdi. Druckenmiller söz piyasalardaki söz konusu atmosferde “bir maymunun bile para kazanabileceğini” ifade etti.

  Druckenmiller’a Göre Piyasalarda Bir “Çılgınlık” Var

  Stanley Druckenmiller, CNBC’ye verdiği bir demeçte piyasalardaki genel durumu değerlendirdi. Ünlü CEO, piyasalarda 1999 yılındakine benzer bir çılgınlığın olduğunu dile getirdi. Piyasalarda görülen bu çılgınlığın her türlü finansal varlığa yansıdığını iddia eden Druckenmiller, bir maymunun bile para kazanabileceğini ifade ettikten sonra gelecek beklentilerini paylaştı. Ünlü CEO konuya ilişkin olarak “Piyasadaki pozisyonumuz 4-5 ay öncesine kıyasla daha düşük seviyede olsa da hala uzun. Ancak yılsonunda borsadan çıkmamışsak şaşırırım.” sözlerini dile getirdi.

  Ünlü CEO’ya Göre Sorun Dünyadaki Merkez Bankası Yöneticileri

  Druckenmiller açıklamalarında “Para politikası tarihin başka hangi noktasında ekonomik şartlardan bu kadar kopuk oldu, bilmiyorum” dedi. Ünlü CEO bu açıklamasında ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikaları ile kripto paraları birbirlerine karşı olarak konumlandırdı. Ünlü CEO’ya göre merkez bankalarının yol açtığı sorunlara kripto paralar çözüm olabilir. Konuya ilişkin olarak Druckenmiller’ın ifadeleri şöyle:

  “Bundan 5-6 yıl önce ‘Kripto para, problemini bulmaya çalışan bir çözümdür.’ demiştim. O zamanlar zaten dolarımız varken, kripto paraya ne ihtiyacımız olabilirdi? Ancak sorun artık tespit edildi. Sorun, Jerome Powell’dır (Fed Başkanı), sorun dünyada geri kalan merkez bankası yöneticileridir. Artık bir güven eksikliği var.”

  Druckenmiller’ın BTC ve ETH Açıklamaları

  Bu açıklamalarının yanı sıra ünlü CEO Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) özelinde de konuştu. Druckenmiller’a göre Bitcoin’i artık bir değer saklama aracı olarak yerinden etmek çok zor. Ayrıca CEO’ya göre BTC ve ETH farklı kulvarlarda yer alıyor. Druckenmiller’a göre Ethereum akıllı sözleşmeler ile rakiplerini geçse de sonunda kazanan ETH olmayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle