Kripto Para

Netflixten BTC yatırımı gelebilir

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı milyarder girişim kapitalisti Tim Draper, dikkat çekici bir açıklama yaptı. Ünlü isim, Bitcoin’e (BTC) yatırım yapacak sıradaki şirketin Netflix olabileceğini söyledi…

  Kripto para basınına röportaj veren ünlü kapitalist Tim Draper, kurumsal şirketlerin Bitcoin yatırımı yapmalarını değerlendirdi. BTC yatırımında bir sonraki şirketin Fortuna 500 şirketi olabileceğini de belirten ünlü ismin bu açıklamaları kripto para topluluğunda büyük ses getirdi. Draper, dev bir şirketin finansmanını yönetseydi, Bitcoin’i potansiyel bir önlem olarak göreceğini belirtti.

  “Netflix Şirketi Bitcoin Yatırımı Yapabilir”

  Dev şirketlerin CFO’su olması halinde şu kadar Bitcoin almamız gerekiyor diyeceğini belirten Tim Draper, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Çünkü bu, başka bir para biriminin geleceğin para birimi haline gelmesine karşı bir önlemdir. Hükümetler hileli paralarından daha fazla basmaya devam ettikçe, bu aynı zamanda enflasyona karşı bir koruma da sağlıyor.

  Dünyaca ünlü milyarder, Netflix CEO’su Reed Hastings’in Bitcoin’i şirketinin bilançosuna ekleyebilecek potansiyelde bir karakteri olduğunu söyledi. Netflix’in BTC yatırımı yapabileceği iddiası hem Bitcoin savunucularının hem de topluluğun hoşuna gitti ve oldukça olumlu karşılandı. Tim Draper Netflix örneğini verirken şunları söyledi: “Reed Hastings’in çok yenilikçi bir adam olduğunu ve çok fazla yaratıcı düşünceye sahip olduğunu düşünüyorum. Bence hala Netflix’teki hükümdarlığı kontrol ediyor, bu yüzden düşen bir sonraki büyük haber bu olabilir.”

  “Kaçınılmaz Olarak Bitcoin’e Yatırım Yapacaklar”

  Netflix dışında diğer önde gelen ABD şirketlerinin de Bitcoin yatırım potansiyellerini değerlendiren Draper, Google’ın da bu konuda bir şeyler yapabileceğini kaydetti: “Google, Facebook ve Apple hepsi merkezi bir para birimi yaratmaya çalışıyor, düşünceleri bu şekilde. Ve Amazon. ki Amazon muhtemelen Bitcoin’i çok yakında kabul etmeye başlayacak.”

  Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarının güvene dayalı sorumluluklarını yerine getirmenin yollarını aradıklarını söyleyen Draper, kaçınılmaz sona değindi. Ünlü milyardere göre şirketler önünde sonunda Bitcoin yatırımı yapacak veya BTC kullanmaya başlayacak: “Tüm emekli maaşları, mütevelli olan ve insanların parasına bakmak zorunda olan tüm insanların Bitcoin’e sahip olmaları gerekecek.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle