Yıl sonunda bir BTC ile bir Lamborghini alabilirsiniz

  ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell, çok çarpıcı kripto para açıklamaları yaptı. Ünlü isim, yılın sonunda 1 BTC ile 1 Lamborghini alınabileceğini öne sürdü…

  Finans dünyasında geniş bir kitleye hitap eden Bloomberg TV’nin canlı yayınına konuk olan Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell, önemli açıklamalar yaptı. Kripto para sektörünün geleceği hakkında konuşan ünlü isim, yatırımcıları da umutlandıran açıklamalarda bulundu. Bitcoin fiyatını dolar ile ölçmenin kolay olmadığını söyleyen Powell, “Sene sonu bir Bitcoin, bir Lamborghini olabilir.” ifadelerini kullanmasıyla dikkat çekti.

  “BTC Fiyatı Sonsuza Gidecek”

  Bitcoin fiyatının sonsuza gideceğine inanan popüler kripto para borsası Kraken CEO’su, bunun insanlar tarafından idrak edilmesinde zorluk yaşandığını söyledi: “Hesaplamaları dolar olarak yapıyoruz ama otomobil üzerinden yaparsak şöyle konuşabilirim. Mesela şu anda bir tane “Tesla Model 3” bir Bitcoin ediyor. Dolayısıyla buradan gidersek, yılsonunda bir Bitcoin, bir tane Lamborghini’ye, 2022’nin sonunda da bir Bitcoin muhtemelen bir tane Bugatti’ye eşit olacaktır diye düşünüyorum.”

  Kripto para yatırımcılarının büyük ilgisini çeken örneklerde bulunan Powell, bunlara sebep olarak Bitcoin ile bu varlıkların daha kolay kıyaslandığını söyledi. Bir sene sonra piyasada şu anda olduğundan 10 kat daha fazla dolar olabileceğini ifade eden ünlü isim, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde Bitcoin’i dolar paritesi ile ölçmenin çok kolay olmadığını yineledi.

  Altcoin Tavsiyesinde Polkadot Öne Çıktı

  Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell, BTC dışındaki altcoinler için de açıklamalarda bulundu. Bu sektörde tahmin yapmanın kolay olmadığını dile getiren Powell, kullanıcıların “yeni Ethereum” olarak gördüğü Polkadot’a geçebileceğini şu şekilde ifade etti: 

  NFT’lerin kullanım alanları arttıkça Ethereum’un da artıyor. Sene sonunda 2 bin doların üzerinde bir fiyat olacağını düşünüyorum. Burada ön plana çıkan coin Polkadot. ‘İkinci Ethereum’ olarak görülüyor. Bu ağda birçok proje yapılıyor. En başta düşük işlem ücretlerinden dolayı insanların Polkadot’a da geçiş yapabileceğini düşünüyorum.” Kripto para topluluğu Powell’ın bu açıklamalarını heyecanla karşıladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle