Kripto Para

Büyük hamle! Twitter, kripto ticaretine izin veriyor!

  Elon Musk’un satın aldığı sosyal medya devi Twitter, hisse senedi ve kripto ticaretine izin vermeye hazırlanıyor! Musk’un CEO koltuğuna oturması ile beklentilerin arttığı Twitter sonunda eToro ortalığı ile beklentilere karşılık veriyor.

  Elon Musk’un geçtiğimiz yıl 44 milyar dolara satın aldığı sosyal medya platformu Twitter, kripto para ticaretine izin vermeye hazırlanıyor. eToro ile yeni bir ortaklığa hazırlanan Twitter, piyasa grafiklerinin görüntülenmesi ile hisse senedi ve kripto alım satımına izin verecek!

  Yeni Özellik Kullanıma Sunuluyor

  CNBC haberine göre Twitter, Perşembe günü yeni bir özelliği kullanıma sunacak. İsrail merkezli eToro ile ortaklık yolu ile kullanıcılarına hisse senetleri, kripto para birimleri ve diğer finansal varlıklara erişim izni verecek olan Twitter, şu anda S&P 500 gibi endeks fonları ve Tesla gibi bazı şirketlerin hisseleri hakkında TradingView’den gerçek zamanlı ticaret verilerini halihazırda sunmayı sürdürüyor.

  Yeni ortaklık ile birlikte Twitter, “nakit etiketleri” aracılığı ile TradingView’den fiyat bilgilerini gösterecek. Bir API aracılığı ile kullanıcılar etiketler aracılığı ile fiyat bilgisine ulaşabilecek. eToro yetkilisince CNBC’ye verilen bir demeçte ise Twitter’da para etiketlerinin çok daha fazla enstrümanı kapsayacak şekilde genişletileceği ve ayrıca “eToro’da görüntüle” yazılı bir düğme eklenerek eToro’nun sitesine kullanıcıların yönlendirileceğini açıkladı.

  “Bu Ortaklık ile Yeni Kitlelere Ulaşacağız”

  eToro yetkilisi ortaklığa ilişkin verdiği demeçte duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yeni kitlelere bu yolla ulaşabileceklerini söyleyen yetkili açıklamasında, “Son üç yılda muazzam bir şekilde büyüdükçe, giderek daha fazla kullanıcımızın Twitter’da etkileşim kurduğunu ve pazarlar hakkında kendilerini eğittiklerini gördük. Şirketlerin mali analizlerine ve dünyada olup bitenlere dair çok kaliteli, gerçek zamanlı içerik var. Bu ortaklığın, yeni kitlelere ulaşmamızı ve Twitter ve eToro markalarıyla daha iyi bağlantı kurmamızı sağlayacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Musk ile Twitter Dolu Dizgin Gidiyor!

  Ünlü milyarder Twitter’i satın almanın ardından kripto para piyasalarını platforma entegre etmek için yoğun çaba sarf etti. Özellikle Twitter logosunu “Dogecoin” sembolü ile değiştirerek dikkat çeken Musk, dizginleri ele aldığından bu yana gerek reklam gerek yeni iş anlaşmaları ile platformu büyütmeyi sürdürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle