Kripto Para

Kriptolar çöktü, Lamborghini satışları fırladı!

  Kripto para piyasasında Mayıs ve Haziran aylarında görülen sert çöküşler sonrası kripto paralar ile özdeşleşen ve sık sık kıyaslanan lüks otomobil markası Lamborghini’de satışlar yükseldi. Uzmanlar, kripto zenginliğinin lüks hayata yansımış olabileceğini ifade ediyor.

  Kripto para piyasalarında Mayıs ayında Terra blok zincirinde kriz yaşandı. Yaşanan bu krizle birlikte UST ve LUNA fiyatları sıfıra yaklaştı ve neredeyse piyasadan silinecek hale geldi. Piyasadaki bu çöküş ve geri çekilmeler Haziran ayında zirveye çıkarken, kripto paralar ile özdeşleşen lüks ve spor otomobil markası Lamborghini’nin satışlarında artış gözlendi. Uzmanlar, kriptolardaki hızlı volatilitenin getirdiği hızlı kazançların lüks harcamalara yansıyor olabileceğini ifade ediyor.

  Lamborghini Satışları Yükseldi!

  Uzmanlara göre kripto para yatırımcıları, piyasada görülen yüksek volatiliten dolayı her zaman daha hızlı ve daha fazla para kazanma şansı olduğunu düşünüyor. Geçmiş dönemlerde ucuz fiyatlardan alınmış olan Bitcoin’lerin (BTC) veya farklı kripto paralar ile yıllar sonra alınan lüks arabaların ve değişmeye başlayan hayatların, bu inancı hala güçlü kılan etkenler arasında olduğu belirtiliyor. Bu noktada, daha önce Bitcoin ile kıyaslanmış olan Lamborghini de şimdilerde yükselen satışlarıyla dikkat çekiyor.

  Neden Kripto Paralar ve Lamborghini?

  Lüks otomobiller ve kripto paralar ile kurulan bağlantıda Lamborghini’nin seçilmiş olmasının özel bir nedeni bulunmuyor. Artık efsane haline gelmiş olan bu bağlantıda, kripto para topluluğu, bu alanda evrilen hikayelerde “Wen Lambo?” sorusunu çok sık gündeme getirdi. Burada sorulan soru “Lamborghini ne zaman?” olarak düşünülebilir. Bu nedenle de kripto paralarla lüks harcamalar arasında kurulan bağlantıda Lamborghini kullanılıyor. Bloomberg de bu bağlantıdan yola çıkarak, ABD’deki lük otomobil satıcılarıyla görüşmeler gerçekleştirdi ve kriptolarda düşüş yaşanan dönemde lüks araba satışlarının arttığını ortaya koydu.

  “İnsanlar Fiziksel Varlıklara Geçmek İstiyor”

  Bilindiği üzere ABD’de birçok noktada kripto paralarla ödeme yapılabiliyor ve birçok satıcı özellikle de volatil dönemlerde lüks ve spor otomobil satışlarının arttığını ifade ediyor. Bloomberg’e konuya ilişkin konuşan ABD’li lüks otomobil satıcısı AutoCoinCars’ın yöneticisi Luke Willmott, geçtiğimiz yılın satışlarından şu anda daha geride olmadıklarını ifade etti. Willmott “İnsanlar ellerindeki kripto paraları harcamak, piyasadan çıkmak ve aslında fiziksel varlıklara geçmek istiyor” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle