Kripto Para

Elrond, Cantina Royale ile Metaverse'ü sallayacak!

  Kripto paraların yaygınlık kazanması ile dünya çapında popülarite kazanan “Play to Earn” türü oyunlarda bir yeni adım da Cantina Royale’den geldi. Elrond tabanlı Cantina Royale, “Free to Play” ve “Play to Earn” Metaverse Arcade ile 1 milyar oyuncuya ulaşmayı hedefliyor.

  Cantina Royale, ödüllü Unity oyun motorunu temel alan taktik nişancı olarak karşımıza çıkıyor. Cantina Royale, bu kez de Elrond Network internet ölçekli blok zincirine dayalı Web3 “Free to Play” ve “Play to Earn” Metaverse bileşenlerini duyurarak kripto ve oyun topluluğunun dikkatini çekmeyi başardı. Ücretsiz oyun deneyimi (free to play) sunan çapraz platformlu taktik aksiyon nişancı oyunu olan Cantina Royale, bu yaz gerçekleştirilecek lansmanının ardından kendi türünün zirvesine doğru tırmanmasını sağlayacak grafikleri ve heyecanlandıran oynanış deneyimini destekliyor.

  Cantina Royale Kurucusu Koby Menachemi’nin Açıklamaları

  Cantina Royale, kusursuz bir blok zinciri bünyesinde platforma entegre edilen NFT (Non Fungible Token) oyun içi varlıklara benzer şekilde, Web3 teknolojisini ve ögelerinin de desteklenmesi ile bir sonraki 1 milyar oyuncuyu yeni nesil birlikte çalışabilirlik deneyimi sunan dijital maceralara taşımaya hazırlanıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Cantina Royale ve Verko’nun kurucusu Koby Menachemi, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Karakterleri e ögeleri NFT’lere dönüştürmenin ve oyunculara değer yaratmak ve değiş tokuş etmek için yeni mekanizmalar sunmanın vakti geldi. Sürücüler yeteneklerini geliştirirken, bir yarıştan diğerine daha fazla heyecan katarak, gerçek dünyadaki yarış ekiplerinin otomobillerini nasıl yükselttiği olacak. Bu tam olarak Cantina Royale’in NFT sahipleri ve oyuncular arasında kurmuş olduğu ilişki türüdür”

  Amaç “Kripto” Engelini Ortadan Kaldırmak

  Elrond blok zinciri üzerinde kurulmuş olan Verko Metaverse deneyimi ile desteklenen Cantina Royale, oyuncuların NFT karakterleri ve dijital varlıklar gibi, Web3 teknoloji ve ürünleri ile güçlendirilmiş yeni bir oyun deneyimi sunuyor ve yeni özellikler, zengin bir değer oluşturma motoru ile tekrarlanan gelir kapıları sağlıyor. Söz konusu yeni özellikler, cüzdan ve hesaplar gibi blok zinciri araçları oluşturma mesaisini ortadan kaldırıyor Bu sayede bütün oyuncular blok zinciri oyunlarının benimsenmesini ve yaygınlaşmasını engelleyen “kripto” engelini de otomatik şekilde, doğrudan geçebilecek.

  Elrond ağında bir Oyun API katmanı olarak tasarlanmış olan Verko, aslında oldukça basit bir özellik zenginleştirme yeteneği sunuyor. Verko, oyun stüdyolarının sadece birkaç satır kod kullanarak oyunlarını internet ölçeğinde blok zinciri kabiliyetleri ile güçlendirmelerine olanak tanıyor. Bu sayede oyunları Web3 teknolojisi seviyesine yükseltmek artık oyun geliştirme kaynaklarını tüketmeden de mümkün hale gelebiliyor.

  Elrond Network CEO’sunun Açıklamaları

  Elrond tabanlı Cantina Royale’in hedefleri doğrultusunda attığı ve atmaya hazırlandığı adımlara ilişkin olarak bir açıklamada bulunan Elrond Network CEO’su Benjamin Mincu, yaptığı açıklamada “Cantina Royale; yeni nesil oyunlar, deneyimler ve ekonomilerin bir parçasıdır. Blok zinciri oyununu mevcut yapısının dışına ve ana akıma taşıyacak olan gelgitteki ilk dalgadır” dedi.

  Cantina Royale CRT Launchpad’i İçin Hazırlanıyor

  Cantina Royale, öte yandan Cantina Royale Token’ı (CRT) da Temmuz ayı içerisinde Maiar Launchpad’de piyasaya sürecek. Hazırlıklarını sürdüren Cantina Royale, Elrond ve Mechanism Capital liderliğinde gerçekleştirilen yatırım turunda 4,5 milyon dolarlık fon topladı. Fonlama turunda diğer yatırımcılar arasında ise Crypto.com, Morningstar Ventures, Animoca Brands, Skynet EGLD Capital, GBV Capital, Good Games Guild, Chingari ve daha birçok platform ve şirket yer aldı.

  Elrond Nedir?

  Elrond, temelde bir blok zincir mimarisidir. Bu projenin ortaya çıkış amacı ise “işlem hızında ve verim hızında 1.000 kat kümülatif iyileştirme” sağlamaktır. Bu amaçla sıfırdan tasarlanmış olan Elrond, amacına ulaşmak için 2 önemli yenilik sağlar. Bu yenilikler “Adaptive State Sharding Mekanizması” ve “Secure Proof of Stake (PoS) Algoritması” yenilikleridir. Bu yenilikler ile Elrond; hızlı, verimli ve güvenli bir konsensüs mekanizması ile doğrusal ölçeklenebilirlik sağlar. Elrond, 6 saniyelik gecikme ve ihmal edilebilir maliyet ile saniyede 15 binden fazla işlemi yapabilir. Daha detaylı bilgi için Elrond sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://elrond.com

  Cantina Royale Projesinin Arkasında Kim Var?

  Cantina Royale, 15 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor ve proje arkasındaki bu ekip, onlarca yıllık ortak bir deneyimle etkinliklerini sürdürüyor. Bu deneyimli ekip ayrıca oyun tasarımcısı Dan Bojan ve oyun geliştiricisi Paul Szanto tarafından yönetiliyor. Dan Bojan daha önce Angry Mob Games, Predators, Alien vs. Predator ve Muffin Knight gibi çeşitli projelerde yer almıştı. Öte yandan Bojan, VR ve Android konsol projeleri kapsamında Facebook, Valve ve Google ile işbirliği de kurdu. Diğer tarafından Szanto ise Phenomenon Games’in mühendislik başkanı ve Gamelof ve Angry Mob Games adına büyük oyun projelerinde yer aldı.

  Cantina Royale hakkında detaylı bilgi için cantinaroyale.io sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle