Deneyimli analist BTC için 3 kritik seviyeyi vurguladı

  Kripto para piyasası hakkında açıklamalar yapan Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, BTC fiyatını yorumladı. Ünlü analist yatırımcıların Bitcoin fiyatında takip etmesi gereken 3 kritik seviyeye dikkat çekti…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki gelişmeler yakından takip edilirken önemli analistlerden dikkat çeken tahminler geliyor. Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, BTC fiyatındaki 3 kritik seviyeye dikkat çeken açıklamasında yatırımcıları heyecanlandıran ifadeler kullandı.

  BTC yatırımcısı olarak bilinen ünlü analist, son analizinde BTC’nin devam eden fiyat hareketini, 2018-2019 yılındaki performansı ile kıyasladı. O yıllarda BTC/USD paritesi, yüzde 80’in üzerindeki düşüşün ardından 4 bin dolar civarında uzun bir konsolidasyon dönemine girmişti. Bunun ardından 2019 yılında ani bir yükseliş yaşayan BTC, bazı borsalarda 14 bin dolar seviyesine kadar tırmandı.

  Başarılı Tahminciden Yeni Analiz

  Bitcoin fiyatında başarılı tahminler yapmasıyla bilinen Mike McGlone son analizinde BTC fiyatının 60 bin dolar olabileceğini söyledi. Ünlü analist en büyük kripto para biriminin, 30 bin dolar altına sarkın 20 bin dolara kadar gidebilme ihtimali yerine doğrudan 60 bin dolara yükselme ihtimaline sıcak bakıyor. 

  Son dönemde 30 bin dolar seviyesinde konsolide olan BTC’nin 60 bin dolar civarındaki yeni hedef noktasına ulaşmak için atak yapabileceğini belirten analist şunları söyledi: “Bitcoin 20 haftalık hareketli ortalamasının yaklaşık yüzde 30 altında kaldığında, daha taktiksel düşüş odaklı yatırımcılar çoğalıyor gibi görünüyor, bu da diğer yatırımcıların BTC biriktirmesine izin veriyor.”

  Daha Önce Yanılmadı

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden biri olan Mike McGlone, daha önce yıl başında BTC’nin 50 bin dolara çıkacağını doğru tahmin etti. Geçtiğimiz yıllarda ise 2019 yılında BTC fiyatı 9 bin dolardayken 12 bin dolara yükseliş olacağını da doğru bildi. Öte yandan tecrübeli analist 2020 yılının başında da BTC fiyatı için 10 bin doların görüleceğini söylemişti. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle