Ripple (XRP) fiyatında son durum

  Kripto para piyasalarının önde gelen altcoinlerinden XRP fiyatı %10’un üzerinde değer kazandı. Fiyatını 0.45 dolarlık direncin üzerine taşıyan XRP teknik analizi, kripto para uzmanı Aayush Jindal’den geldi...

  Ripple (XRP) fiyatında, altcoin yatırımcılarını yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Düşüş trendinden sonra terse hareket ederek değerini %10’un üzerinde yükselten XRP fiyatı yakından takip ediliyor. Kripto para dünyasının önde gelen uzman analistlerinden Aayush Jindal’ın teknik analizine göre XRP fiyatında son durum mercek altına alındı.

  Buna göre Ripple (XRP), ABD doları karşısında 0.5000 dolarlık direnç bölgesine doğru yavaşça yükseliyor. Pivot seviyesi olarak görülen 0.45 dolarlık direncin ve 100 basit hareketli ortalamanın üzerinde yükselen XRP fiyatı pozitif bir grafik çiziyor. Kraken kripto para borsasından gelen güncel verilere göre, XRP/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde, 0.4350 dolara yakın direnç gösteren önemli bir contracting triangle görülüyor.

  XRP Fiyatı Hızla Yükselmeye Başladı

  XRP/USD paritesi, 0.42 doların üzerinde kalmaya devam ettiği sürece yönünü yukarıda tutabilir. Kripto para sektörünün önde gelen analistlerinden Aayush Jindal teknik analizine göre XRP fiyatı kısa vadede 0.50 dolara kadar yükselmeye devam edebilir. Kısa bir düşüş yaşamasının ardından yeniden yükseliş trendine giren XRP fiyatı yeni bir ralli başlattı. 

  Paritenin 4 saatlik grafik verilerine bakıldığında 0.4350 dolara yakın bir dirençte kritik bir kırılma olduğu dikkatlerden kaçmadı. Kripto para uzmanı Jindal’e göre 0.7450 dolardan 0.3424 dolara doğru gerçekleşen aşağı yönlü hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesini aştı.

  XRP Fiyatında Düşüş Olur Mu?

  Kripto para borsalarından gelen en güncel verilere göre XRP fiyatı, 0.45 dolarlık pivot seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) üzerinde iyi bir şekilde seyrediyor. Kripto para uzmanına göre yukarı yönlü anlık direncin 0.50 dolar seviyesinde bulunduğu görülüyor. 

  Eğer XRP fiyatında daha fazla yükseliş görülürse, 0.5660 dolar ve 0.58 dolar seviyelere doğru bir artış yaşanabilir. Öte yandan kısa vadede paritenin 0.50 dolarlık direncin üzerine çıkamaması halinde düşüş trendi başlayabilir. Aayush Jindal teknik analizinde takip edilmesi gereken bu seviyeleri 0.4500, 0.4320 ve 0.4200 ABD Doları olarak sıraladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle