Kripto Para

2 Analistten GreenTrust (GNT) Token Geleceği, 2 Güncel Uzman Tahmini

  Karbon nötr bir ağa sahip ilk fayda token’i olarak öne çıkan GNT, mevcut fiyatlaması ile dikkat çekmeyi sürdürüyor. Türk yatırımcıların da artan iklim değişikliği endişeleri çerçevesinde dikkatini çeken GreenTrust Token’e yönelik hazırlanan rehber içeriğimizde; GNT Token teknik detayları, uzman ve analist değerlendirmeleri ayrıntılı olarak ele alındı.

  GreenTrust (GNT) Coin Geleceği

  GreenTrust, yenilikçi ve çevreci misyonu ile dikkat çekerken, DeFi alanındaki avantajları ile kullanımını teşvik etmeyi hedefledi. Staking yolu ile pasif gelir elde edilebilen projede karbon ayak izinin merkeze alınması, teknoloji anlamında yetersiz kalınmasına yol açtı. Uzmanlar projenin geleceğine yönelik yaptıkları değerlendirmede nötr kalmayı tercih ederek aşağıdaki olumlu ve olumsuz detaylara işaret ettiler:

  • Karbon ayak izini azaltmaya yönelik atılan adımlar beğenilmekte ve ilerleyen günlerde artan iklim değişikliği endişeleri ile projeyi öne çıkartabileceği düşünülmektedir.
  • Mevcut misyona göre sınırlı sayıda borsa listelenmesi olumsuz olarak değerlendirilmektedir.
  • Teknolojik anlamda bir yenilik barındırmamaktadır.
  • Maksimum arzın sınırlandırılmaması, enflasyonist endişelerin staking gelirleri önüne geçmesine yol açmaktadır.

  GNT Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  GNT Token, sektöre adım attığı ilk günün ardından sert bir düşüş yaşayarak önemli oranda değer kaybetti. ATH seviyesinin %99’dan fazla uzağında fiyatlanan GNT Token’i inceleyen anonim analistler, karamsar yorumları ile dikkat çektiler.

  Fiyatların stabil seyretmesi beklenen GNT Token’de anonim analistler, 0,0000000045 dolar seviyesini ilk direnç noktası olarak paylaşıyorlar. Bu seviye üzerinde ise 0,00000001 dolar seviyesine doğru bir yolculuğun gerçekleşebileceği söyleniyor. Olumsuz senaryoda ise 0,0000000015 dolar seviyesi destek olarak takip edilirken, düşüşün devam etmesi halinde 0,0000000001 dolara kadar geri çekilmenin gerçekleşebileceği ifade edilmektedir.

  GreenTrust (GNT) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  GreenTrust (GNT) Token, blockchain teknolojisinin karbon emisyonunu karşılaştırmak ve kripto para birimlerinin süreçlerinde ve uygulamalarında sürdürülebilir enerji kullanımını teşvik etmek adına geliştirilen karbon nötr bir ağa sahip ilk Utility Token’dir. Karbon ayk izi ve CO2 emisyonlarının dünyaya verdiği zararı minimize etmeyi hedefleyen GNT Coin, Proof of Staked Authority (PoSA) mutabakat mekanizmasına sahip bir BEP-20 belirtecidir.

  GNT geliştiricileri, karbon nötrlüğünün karbon ayak izini ölçme, azaltma ve nihayet dengeleme taahhüdü ile sağlanabileceğine inanırlar. Bu doğrultuda karbon ayak izini ölçmek için GreenTrust Token modeli geliştirilmiş ve GNT işlemlerinin sayısını eşdeğer CO2 emisyonuyla dinamik olarak ilişkilendirilmiştir. Telafi ve kaynağında azaltma adı ile CO2 emisyonlarını azaltmak ve nihayetinde dengelemek için iki ana yol kullanan proje, 2021 yılında kripto madenciliği faaliyetlerinden dolayı doğaya karşı kaynaklanan zararları telafi etmek için 25 bin ağaç dikeceğini açıklamıştı.

  GNT, üstlendiği misyon yanında merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında kullanım yöntemleri ile dikkat çeker. GNT Token ekosistem yönetiminde kullanıcılarına oy hakkı tanımakla birlikte staking ve likidite havuzlarına katılma fırsatı gibi avantajlara sahiptir. Yüksek enerji tüketimi konusundaki tartışmalara nokta koymayı hedefleyen GreenTrust projesi hakkında daha detaylı bilgi almak için GreenTrust (GNT) Coin nedir isimli blog yazımıza göz atabilirsiniz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  GNT Token kullanım alanları aşağıda sıralanmaktadır:

   • Staking: GNT kullanıcıları, stake yolu ile pasif gelir elde edebilirler.
   • Likidite Havuzları: Bireysel ve kurumsal tüm GNT yatırımcıları, likidite üzerinden kazanç elde edebilirler.
   • Yönetişim: GNT kullanıcıları, platformun geleceğine yönelik yapılan oylamalara katılabilirler.
  • Yatırım: GNT, üç kripto para borsasında alım, satım ve takas işlemlerine açıktır.
  • Para Transferi: Bir değer temsil etmesi adına para transferleri, GNT cinsinden yapılabilir.

  GreenTrust Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Kripto endüstrisinin temsilcilerince yapılan GNT Token değerlendirmesinde öne çıkan başlıklar şu şekildedir:

  • Uzmanlar, GNT Token değerlendirmesinde “nötr” kalmayı tercih etmektedirler.
  • Anonim teknik analistlerin GNT Token trendine yönelik görüşleri negatiftir.
  • Kripto analistleri, GNT Token’in kısa vadede görünümünü olumsuz olarak yorumlamaktadırlar.

  GreenTrust Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı?

  GreenTrust ağının güvenliği PoSA mutabakat mekanizması ile sağlanır. BEP-20 standartlarında geliştirilen GNT Token’in güvenlik anlamında sorun çıkarmayacağı söylenebilir. Ayrıca, TechRate Denetim şirketince yapılan denetimde güvenlik konusunda bir problemle karşılaşılmamıştır.

  Sınırlı sayıda borsa listelenmesi ise güvenilirlik anlamında bazı soru işaretlerini gündeme getirmektedir. Yatırımcı nezdinde ise güvenlik ve güvenilirlik iki önemli faktör olarak öne çıksa da projenin ne vaat ettiği, listelendiği borsa sayısı ve teknik analiz de önemli etmenlerdir. Yatırım kararları verilirken bu nedenle teknik analize göre şekillendirilmelidir.

  GNT Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

  GreenTrust, karbon nötr bir ağa sahip ilk Utility Token olduğunu iddia eder ve bununla gurur duyduğunu belirtir. Sürdürülebilir ve merkezi olmayan bir blockchain uygulaması olarak geliştirilen GreenTrust’u diğer projelerden ayıran benzersiz özellikler aşağıda sıralanmaktadır:

  • GNT kullanıcıları, CO2 Ofset Sertifikaları ile değiştirerek bireysel karbon ayak izlerini azaltma olanağından yararlanabilirler.
  • Telafi ve kaynağında azaltma yolları ile CO2 emisyonlarını azaltmak ve nihayetinde dengelenmek hedeflenmektedir.
  • İşlemlerin hızı ve maliyeti açısından yüksek verimli PoSA mutabakat mekanizmasını kullanır.
  • GNT akıllı sözleşmesi, TechRate Denetim şirketince denetlendi ve doğrulandı.
  • 2021 yılında 25 bin ağaç dikileceği açıklanmıştır.

  GNT Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Çevreci tema ile ortaya çıkan ve henüz kripto endüstrisine adım attığı ilk günlerde popülerlik yakalayan GNT Token, son dönemde popülerlikten uzaklaşarak yatırımcısını üzdü. Projenin vaat ettiği misyon beğenilse de teknoloji anlamında yetersiz olduğuna ilişkin eleştiriler mevcuttur. Tüm bunlar eşliğinde şeffaf bir değerlendirme yapmak gerekirse, GreenTrust projesinin artıları ve eksileri hakkında şunlar söylenebilir:

  Avantajları

  • Staking yolu ile GNT kullanıcıları pasif gelir elde edebilirler.
  • Tamamen çevreci yapısı ile ilerleyen günlerde öne çıkma şansına sahiptir.
  • İşlem ücretleri düşüktür.
  • PoSA mekanizması ile yüksek verimlilik ve üstün performansa sahiptir.

  Dezavantajları

  • Sınırlı sayıda borsada listelenir.
  • Maksimum token arzı sınırlandırılmayarak enflasyonist bir token ekonomisi oluşturulmuştur.
  • Dalgalı fiyat hareketleri nedeniyle GNT yatırımının riski yüksek kabul edilebilir.
  • Yatırımcı nezdinde vaat edilen yenilikçi teknoloji bakımından yetersiz görülmektedir.

  GNT Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  GNT Coin’in listelendiği kripto borsaları aşağıda sıralanmaktadır:

  • PancakeSwap (V2
  • CoinTiger
  • Unocoin

  GNT Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  GNT Token’e ilişkin analistlerin yayımlanan fiyat tahminleri aşağıda paylaşılmaktadır:

  • DigitalCoin, 2022 yılsonunda 0,00000000488 dolar fiyat hedefi belirlediği GNT Token’de 5 yıl sonrası için 0,0000000214 dolara işaret etmektedir.
  • Coin Codex verileri, 1 yıllık süreçte GNT Token’in 0,00000000165 – 0,00000000285 dolardan fiyatlanabileceğini gösterir.

  Sonuç

  GreenTrust (GNT) Token, karbon nötr ağa sahip ilk Utility Token’dir. GNT Token, kullanıcılarına staking yolu ile fayda sağlamanın yanında CO2 emisyonunu azaltma imkanı tanır. Beğenilen misyonu ile dikkat çeken token, sınırlı sayıda borsada listelenir. Uzmanlar projeye yönelik değerlendirmelerinde nötr kalırlarken, kripto analistleri kısa vadede GNT Token hakkında olumsuz değerlendirmeler paylaşmaktadırlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle