WEMIX Nedir, Nasıl Alınır Hangi Borsada Var?

  Kripto dünyasının yakından ilgilendiği WEMIX, gelişen teknolojiyle birçok işlevsel özellikte kullanıma başlanan blok zincir ve merkeziyetsiz teknolojiler konusunda önemli çözümler sunuyor. Gelecekte daha güçlü bir pozisyon alması beklenen WEMIX projesinin merak edilen detaylarını ise bu yazımızda bir araya getirdik.

  WEMIX nedir, teknik altyapısı nasıldır, nereden alınır gibi merak edilen tüm soruların yanıtlarını sizler için derledik. 

  WEMIX Coin Nedir?

  WEMIX kısaca; merkeziyetsiz uygulamalar için blok zincir tabanlı bir platformdur. WEMIX 3.0’ın ana ağı, SPoA diğer bir ifadeyle Stake Tabanlı Yetki Belgesi konsensüsüne dayalı bir EVM’dir. Yeni ana ağ, 40 Düğüm Konsey Ortağı (NCP) aracılığıyla merkezi olmayan Zincir Üstü Yönetişime dayalı olarak mümkün olan en yüksek güvenliği sunar. 

  Merkezi olmayan, güvenlik ve ölçeklenebilirliği sağlamayı amaçlayan yüksek performanslı bir açık kaynak protokolü olarak tanımlanır. Oyunların, merkezi olmayan finans protokollerinin ve diğer blok zincir hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde geçiş yaparak ağa katılabileceği bir genel zincir içermektedir. WEMIX ise bu ağın yerel tokenidir. 

  WEMIX Projesi ve Whitepaper

  Teknik makalesinin yayınlanmasının ardından işlevselliği konusunda önemli detaylar ortaya çıkmıştır. WEMIX, yüksek nitelikli küresel ortaklar ve zincir üstü topluluk DAO’su tarafından işletilen, 40 merekzi olmayan otorite düğümü tarafından güvence altına alınan, SPoA konsensüs algoritması tarafından desteklenen, yüksek performanslı bir EVM uyumlu açık kaynak protokolü olarak tanımlanmıştır. Merkezi Olmayan Otonom Kuruluş (DAO) tarafından dünya için inşa edilen yenilikçi projelere ve uygulamalara ev sahipliği yapa sağlam ve verimli, platform odaklı ve hizmet odaklı bir halka açık blok zinciri olacak şekilde tasarlanmıştır. 

  WEMIX 3.0 ekosistemine yönelik teknik makalesinde ayrıca teminat olarak USDC ve WEMIX, token fiyat hareketlerinde öngörülmeyen oynaklık sorununun çözülmesine yardımcı olacağı dApp ekosisteminde önemli bir varlık olarak geliştirilmiştir. Yapısal açıdan WEMIX 3.0 ile değişken fiyat dalgalanmalarının yarattığı endişelerin ortadan kaldırılması sağlanıyor. 

  Temelde WEMIX 3.0’ın üç temel özelliğinden söz edilmiştir. Bu üç ana hizmetten biri blok zincir oyun platformu, ikincisi WEMIX Play ve bir diğer ise Neit Protokol tabanlı DAO hizmeti NILE olarak belirtilmiştir. EVM uyumlu genel zincir olarak birçok önemli soruna çözüm üretmeyi başarmıştır. WEMIX projesi hakkında daha detaylı bilgilere: https://docs.wemix.com/v/en/ resmi bağlantı adresini kullanarak ulaşabilirsiniz. 

  WEMIX Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Wemix Pte tarafından geliştirilen WEMIX, blok zincir işine adanan Wemade’in yan kuruluşudur. Wemade ise Çin’de 500 milyon kopya satmayı başaran Legend of Mir RPG’nin arkasındaki Seul merkezli bir oyun geliştiricisidir. 10’dan fazla yan kuruluş sahip olan şirket WEMIX ile blok zincir teknolojilerine yönelik de önemli girişimlerde bulunmuştur. 

  2000 yılında kurulmasının ardından WEMIX, 20 yıldan fazla süredir oyun geliştirmelerinde aktif rol oynamaktadır. Gelecek dönemde de bu geliştirmelerine devam edeceği gibi blok zincir alanında da önemli pek çok soruna çözüm üretmeye devam edecektir.  

  WEMIX Kullanım Alanları Neler?

  WEMIX’in yerel tokeni olan WEMIX Coin, ana kullanım alanı olarak oyuncuların oyun içi ögeleri satın almaları veya satmaları için pazarda kullanılabilecek bir yapıdadır. Ana kullanım alanı oyun içi öğelere yönelik olsa da daha pek çok farklı işlevsel görevde verimli şekilde WEMIX kullanılabilir. WEMIX ekosisteminde yer alan tüm katılımcıların, oyun içi varlıkların paylaşımı ve yaygınlaşması yoluyla token değeri arttıkça büyük ödüller kazanma şansı elde etmesi için de kullanılacaktır. Geliştiriciler ise oyuncuları ödüllendirmek için oyuna özel token verebilmektedir. Piyasalarda ise yatırım amaçlı kullanımı mümkündür. 

  WEMIX Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Kripto dünyasında önemli çözümleri ile öne çıkan WEMIX, benzersiz bir yapıya sahiptir. EIP – 1559, 40 WONDERS’a dayalı değişen toplam gas ücreti formülüyle ademi merkeziyet ve güvenlik ile ölçeklenebilirlik arasındaki dengeyi korumaktadır. WEMIX ekosistemi ayrıca üç temel platformu ile ekosisteminin büyümesi ve gelişmesine doğrudan katkı sağlayacaktır. Platformun ekosistemine yer alan bu unsurlara göre benzersiz özelliklerinden bazıları kısaca şunlardır:

  • WEMIX Play yerel oyun başlatıcısı olarak küresel oyuncular için dünyanın en büyük ve en hızlı P&E oyun platformudur. 
  • Çok sayıda işlemin daha hızlı ve sorunsuz olarak işlenmesini gerçekleştirmeyi hedefleyen bir zincir olarak çalışmaktadır. 
  • Zincirler arasında varlıkların transferini kolaylaştırarak köprü zincir görevi üstlenmektedir. 
  • EVM uyumlu bir genel zincirdir. 
  • Staka Tabanlı Yetk Kanıtı (SPoA) konsensüsüne sahiptir. 
  • Maksimum 4.000 TPS verimi sunar ve PMR blok başına 1 WEMIX olarak belirlenmiştir.  
  • 40 NCP aracılığıyla merkezi olmayan zincir üstü yönetişime dayalı en yüksek güvenliği sağlar. 

  Güncel WEMIX Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 WEMIX fiyatı %wemix-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %wemix-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, WEMIX Token fiyatı 24 saatte %wemix-token+yuzde%.

  WEMIX Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  WEMIX, yeni nesil teknolojilerin her birinde olduğu gibi çeşitli dezavantajlar ve avantajlar bulunmaktadır. İşlem gerçekleştirmek isteyenlerin projenin bu artı ve eksilerine göre yön çizmesi ve olası risklere karşı hazırlıklı olmaları gerekecektir. WEMIX projesinin avantajları ise şöyledir:

  • Ekosisteminde varlık yönetimini rolünü üstlenir. 
  • Halk açık EVM uyumlu genel zincirdir. 
  • Hibrit çok zincirli yapıya sahiptir. 

  WEMIX dezavantajlarından bazıları ise kısaca şöyledir:

  • Zaman içinde farklı güvenlik riskleri çıkabilir. 
  • Riskli bir piyasada işlem görmektedir.  

  WEMIX Coin Hangi Borsalarda Var?

  WEMIX şu an için sınırlı sayıda borsada listelenmektedir. Zaman içinde birçok büyük borsada listelenmeye devam etmesi beklenmektedir. WEMIX listelenen borsalardan bazıları kısaca şunlardır:

  • Bithumb
  • KuCoin
  • OKX
  • Gate.io
  • Huobi 
  • Bybit 

  WEMIX Coin Piyasa Bilgileri

  Maksimum arzı 1 milyardan fazla olan WEMIX, platformdaki faaliyetlerin tümü için ticaret aracı olarak tasarlanmıştır. Piyasa verilerine göre token dağılımı içinde ekosistem için %74 ile en fazla oran görülmektedir. Özel satışlar için %10, ekip ve danışmanlar için %9 ve pazarlama için %7 token dağılımı görülmektedir.

  Kasım 2021’de 24,68 dolar seviyesine çıkarak tüm zamanların en yüksek değerini gören WEMIX, piyasa hareketleriyle dikkat çekmektedir. WEMIX hakkında uzmanların tahminlerine ve detaylı bilgilere analiz sayfamızdan hızlı erişim sağlayabilirsiniz.  

  WEMIX Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Günümüzde kripto dünyasında öne çıkan birçok kripto para platformu üzerinden WEMIX satın alınabilir. WEMIX satın alma adımları kısaca şöyledir:

  • 1. Adım: WEMIX listeleyen borsalardan birine kayıt olunur. 
  • 2. Adım: Kimlik doğrulama adımları tamamlanır. 
  • 3. Adım: Satın alımlar için hesaba bakiye yüklenir. 
  • 4. Adım: USDT, KRW gibi çiftler ile değişim yapılabilir. 
  • 5. Adım: Güvenli ve uyumlu hesaplarda saklanır. 

  Özet Olarak

  WEMIX temelde merkeziyetsiz oyun uygulamaları için önemli blok zincir çözümleri sağlayan bir platform olarak çalışmaktadır. Wemade’in yan kuruluşu olan WEMIX bu yönüyle güven vermektedir. Mevcut piyasalarda risk faktörünün yüksek olması nedeniyle kısa ve orta vadede riskler görülmektedir. Uzun vadede pozitif görünüm sunsa da yatırımcılarının bu riskleri göz önünde bulundurarak işlem gerçekleştirmeleri önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle