Kripto Para

SHIB, DOGE’un giremediği borsada listelendi!

  Son dönemlerde kripto para piyasalarının en popüler kripto para birimlerinden biri olan Shiba Inu (SHIB), şimdi dev bir borsada listeleniyor. Bitstamp borsası yaptığı duyuruda SHIB’i listeleyeceğini açıkladı. Borsa daha önce yoğun talepler gelmesine rağmen Dogecoin’i (DOGE) listelememişti.

  Ocak ve Şubat aylarında müthiş bir popülarite yakalayarak yükseliş serüvenine başlayan Dogecoin (DOGE), elde ettiği bu popülarite ile piyasaya benzer şekilde şaka coin’lerin sürülmesinin yolunu açtı. Dogecoin’in elde ettiği dev kazançlar sonrası piyasaya sürülen meme token’ların bazıları elde ettikleri devasa artışlarla Dogecoin’e de rakip oldu. Bunlardan biri olan Shiba Inu (SHIB), gelen yoğun ilgi ile birlikte piyasalarda “Dogecoin Katili” olarak adlandırılmaya başlandı. SHIB, bu kez de Dogecoin’e bir “listeleme çalımı” atarak gündeme geldi.

  SHIB Var, DOGE Yok

  Avrupa’nın en büyük kripto para borsası konumundan olan Bitstamp borsası, 2021 yılında Dogecoin müthiş bir ivme yakalamış olmasına rağmen Dogecoin’i listelememişti. Dogecoin’in popülaritesinde zirveye oynadığı dönemlerde gelen yoğun talepler karşısında bile kararlı duruşunu bozmayan Bitstamp borsası, şimdi ise Shiba Inu’yu listelediğini açıkladı. Bitstamp borsasının listeleme duyurusu ile birlikte piyasalarda hareketlilikler başladı ve SHIB topluluğu da bu hamleyi, “Dogecoin’e atılmış bir çalım” olarak değerlendirdi.

  Bitstamp Tarafından Yapılan Listeleme Duyurusu

  Bitstamp borsası tarafından 9 Aralık tarihinde yapılan duyuruda, platformda 4 yeni kripto para biriminin listeleneceği belirtildi. Gelen açıklamaya göre bu tarihten itibaren platformda Shiba Inu ile birlikte Perpual Protocol (PERP), dYdX (DYDX) ve Gala (GALA) token’ları da listelenecek. Bitstamp kullanıcıları böylece 9 Aralık tarihinden itibaren platformda bu kripto paralarla işlemler yapmaya başlayabilecek. Platform tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

  “Bugünden itibaren (9 Aralık) aşağıdaki kripto para birimlerini listeleyeceğiz: Shiba Inu (SHIB), dYdX (DYDX), Gala (GALA), Perpetual Protocol (PERP). Lütfen şu an için bu varlıkların ABD ve Singapur’daki müşterilerimiz tarafından kullanılmayacağını unutmayın.”

  DOGE İlk 10’daki Yerini Kaybetti

  Dogecoin 2021 yılında elde ettiği değer artışları ile bir dönem piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para birimi konumuna kadar ulaşmıştı. Ardından gelen geri çekilmeler ile ilk 10’daki yerini kaybeden ve 11. sıraya gerileyen Dogecoin’in ilerleyen dönemlerde Bitstamp borsasında listelenip listelenmeyeceği merak ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle