Kripto Para

BTC’deki yükseliş yatırımcılara hala güven vermiyor!

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında sert düşüş sonrası volatilite de hız kazandı. Olağanüstü dalgalanma sürecinden sonra hızlı yükseliş hareketine başlayan Bitcoin fiyatında “ölü kedi sıçraması” yaşanıp yaşanmadığı yatırımcıları meraklandırdı…

  Kripto para piyasasında geçen haftadan bu yana devam eden yüksek volatilite, Bitcoin (BTC) fiyatında da uzun zamandır görülmemiş seviyeleri gösterdi. Ani fiyat düşüşü ile birlikte 30 bin dolar seviyesine kadar gerileyen BTC fiyatında, olağanüstü dalgalanma sonrasında yükseliş hareketleri görüldü. 

  Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatında görülen toparlanma sinyalleri, kripto para yatırımcılarının da dikkatinden kaçmadı. Uzmanlar ve popüler kripto para analistleri piyasanın geleceği hakkında tahminlerini açıklarken, yatırımcılar ise bu yükseliş hareketinin devamını merak etti. Mevcut fiyat hareketinin “ölü kedi sıçraması” olup olmadığı konusu yatırımcıları endişelendirdi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin Satışları Azaldı ve Yön Yukarı Döndü

  Zincir üstü veriler ile kripto para borsalarından gelen akışlar göz önünde bulundurularak yapılan bir analiz piyasadaki son durumu gözler önüne serdi. Delphi Digital analisti Nick Pappageorge, Bitcoin piyasasındaki satışların azaldığını ve yönün yeniden yukarı döndüğünü aktardı. 

  Lider kripto para birimi BTC sadece 1 saat içinde 20 binin üzerinde borsalara aktarım yapıldı. Borsalara aktarılan bu seviyede Bitcoin, Mart 2020 tarihinden bu yana görülen en yüksek sayı olarak dikkatleri çekti. Bu süreçte acemi yatırımcıların kripto para piyasasından tasfiye olmaları da takip edilen veriler arasında yer aldı.

  Deneyimli Yatırımcı Birikime Devam Etti

  Kripto para piyasasında son dönemde benzeri görülmemiş bir düzeltme hareketi yaşandı. Deneyimli yatırımcılar, yüzde 50 oranında düşük fiyattan Bitcoin satın almaya yönelirken, acemi yatırımcılar ise panik satışları yaptı

  Kripto para piyasasında zincir içi verilere göre yeni birikim adreslerinin sayısı, yaşanan büyük düşüş hareketi sırasında rekor seviyeye çıktı. Bitcoin analisti PlanB, kripto para piyasasındaki son durumu özetleyen analizinde, BTC'nin stok akışı modeline uygun hareket ettiğini söyledi. Usta analist, son düzeltmenin de sapmaya neden olmadığını aktardı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle