Kripto Para

Ethereum ETF’si için harekete geçildi

  Kripto para sektörünün popüler paralarından Ethereum ile ilgili olumlu gelişmeler yaşanıyor. EIP-1559 güncellemesinin gerçekleşmesinin bekleyen Ethereum destekçilerine Purpose Investments şirketinden güzel haber geldi. Kanada’da ilk Bitcoin ETF’si onayını alan şirket şimdi de Ethereum için harekete geçti.

  Kripto para sektörü son dönemde büyük çaplı yükselişler gösteriyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 65 bin dolar seviyesine yaklaştığı bu süreçte altcoin piyasasında da önemli bir ralli yaşanıyor. Kripto para sektörünün genel değerinin 2 trilyonu aştığı bu süreçte altcoin piyasasının toplam değeri de 1 trilyonun üzerine çıktı. Bu gelişmelerle beraber altcoin piyasasının lideri Ethereum ise henüz yatırımcılara istediklerini vermedi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin ile sürekli getiri oranı bakımından kıyaslanan Ethereum’un son 5 yıllık dönemde kazanç olarak Bitcoin’i geride bıraktığı biliniyor. Bununla beraber Ethereum son rallisi ile henüz istenilen seviyeye ulaşamadı.

  Purpose Investments Ethereum ETF’si için onay aldığını açıkladı

  Altcoin piyasasının lideri Ethereum, şuan için kendisinden beklenilen fiyat seviyelerine ulaşamadı. Bununla beraber analistler Ethereum’un EIP-1559 güncellemesi ile yüksek performans göstermesinin bekliyor. Birçok analist bu güncelleme ile Ethereum’un 5 bin dolar seviyesine kadar ulaşabileceğini belirtiyor. Ethereum ile ilgili olumlu beklentiler yatırım umutlarını arttırırken, Purpose Investment şirketi ise Ethereum ETS’si için harekete geçti.

  Kanada’da ilk Bitcoin ETF onayı olan dev yatırım şirketi EIP-1559 güncellemesinin de etkisi ile Ethereum için de harekete geçti. Şirket tarafından yapılan açıklamada Kanada’da düzenleyicilerin Ethereum ETF’si için onay verdikleri belirtildi. Şirket daha önce Bitcoin ETF’si için onay almış ve kısa sürede yatırım miktarını 1 milyar dolar seviyesine çıkartmıştı. Kanada’da Bitcoin ilgisinin artmasını sağlayan şirketin aynı şeyi Ethereum için de yapması bekleniyor.

  Ethereum ETF ile kurumsal yatırımcıları kendisine çekebilir

  Purpose Investment şirketinin CEO’su Som Seif konu ile ilgili açıklamasında Ethereum’un kripto para sektöründe en çok heyecan yaratan birimler arasında yer aldığını belirtti. Ethereum ETF’si ile kripto paranın yatırımcı sayısının yükselmesi bekleniyor. Son dönemlerde kurumsal yatırımcıların ilgisini de çekmeye başlayan Ethereum bu gelişme ile yüksek performans gösterebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle