Deneyimli analist şaşırttı! BTC fiyatında çarpıcı iddia

  Bloomberg deneyimli piyasa stratejisti Mike McGlone, ağustos kripto görünümü raporunda çarpıcı iddialarda bulundu. Ünlü analist, BTC için birinci sınıf ve yenilenmiş bir boğa piyasası görüldüğünü vurguladı…

  Kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği Bloomberg Ağustos kripto raporu paylaşıldı. Raporda tecrübeli piyasa stratejisti ve kripto analisti Mike McGlone yorumları da yer aldı. Ünlü analist, “Bu yıl, Bitcoin fiyatı için yaptığı çalışmada bir sonraki adım için birinci sınıf ve yenilenmiş bir boğa piyasası görüyoruz.” ifadeleriyle dikkatleri üzerine çekti.

  Kripto para sektöründeki pek çok yatırımcı ve BTC destekçisi, çektiği sıkıntılara rağmen yükseliş umutlarını sürdürmeye devam ediyor. Piyasa uzmanları, ayı piyasası başlangıcından beri BTC fiyatında 30 bin dolar seviyesinin korunduğuna dikkat çekiyor. BTC, bu fiyat seviyesinin kontrolünü sadece 21 Temmuz tarihinde 29 bin 380 dolara gerileyerek kaybetmiş, ancak aynı gün toparlamayı bilmişti.

  BTC Fiyatında Yeni Taban 30 Bin Dolar Mı?

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği pek çok analistin öne sürdüğü gibi Bitcoin taban fiyatını 30 bin dolar yaptı. En büyük kripto para biriminde bu seviyenin korunması durumunda yükseliş başlayabilir ve kısa sürede 100 bin dolar hedefi gelebilir görüşü öne çıkıyor. 

  Bloomberg ekibinden deneyimli kripto analisti Mike McGlone, bu konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Bitcoin, 2019’un başında 4 bin dolara yakın olan 30 bin dolar civarında bir temel oluşturmuş gibi görünüyor. Ve kripto parada 100 bin dolara geri döndürebilecek performans paralellikleri görüyoruz.”

  Çin’in BTC Hamleleri Ters Tepti

  Ünlü analist ayrıca Bitcoin’in 2019’dan bu yana ve 20 haftalık MA’nın altındaki en uzun zaman çizelgesinde zayıf uzun pozisyonların piyasadan kaldırıldığının işareti olduğunu söyledi. “Çin’in Bitcoin’e karşı düşmanlığı, uzun vadede varlığı destekliyor” diyen analist kripto piyasasının serbest kapitalizm özelliklerini ortaya çıkardığını aktardı. 

  Deneyimli analistin iddiasına göre, Çin hükümetinin düşmanlığının yanı sıra dijital para birimlerinin benimsenmesi de Bitcoin lehine oldu. Ayrıca ABD’de sektöre yönelik iyi düzenlemelerin gelmesi varlığı destekliyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle