Kripto Para

Power Rangers NFT olarak geri dönüyor!

  NFT (non fungible token) sektörüne dünyanın çeşitli bölgelerinden ünlü isimler ve dev kuruluşlar girmeye devam ediyor. Bu kez sektöre dev oyuncak ve eğlence şirketi Hasbro giriş yaptı. Hasbro’nun ilk NFT koleksiyonu Power Rangers serisinden oluşacak.

  Tüm dünyada hızla büyüyen NFT (non fungbile token) sektörüne girişler devam ediyor. Birçok ünlü isim, daha önce sektöre adım attığını ve çeşitli alanlardaki eserlerini NFT olarak satışa sunduğunu açıklamıştı. Öte yandan bazı büyük markalar da benzer şekilde çeşitli alanlardan eserlerle sektöre girdiğini duyurmuştu. Bu alanda bir yeni girişim haberi de dev oyuncak ve eğlence şirketi Hasbro’dan geldi. Hasbro, ilk NFT koleksiyon ürünlerini sunmak için Worldwide Asset eXchange (WAX) ile ortaklık kurdu. Şirketin ilk NFT koleksiyonu ise Power Rangers serisinden oluşacak.

  Hasbro Pulse Genel Müdürünün Açıklamaları

  Hasbro Pulse aracılığı ile sınırlı bir süre için yayınlanacak olan NFT koleksiyonu, bir döneme damgasını vuran Power Rangers serisini içerecek. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Hasbro Pulse Genel Müdürü Kwamina Crankson, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Hasbro’nun Power Rangers serisi ile ilk NFT koleksiyonumuzu sunmak adına WAX ile ortak olduğumuz için heyecan duyuyoruz. WAX platformu, hayranlara NFT’ler ve dijital koleksiyon ürünleriyle kolay bir giriş noktası sağlıyor. Artık hayranlar, özel sürüm Dino Megazord koleksiyonunu blok zinciri aracılığı ile elde edebilecek. Benzersiz Power Rangers NFT ile koleksiyonlarını genişletme fırsatına sahip olacaklar.”

  WAX Kurucu Ortağının Açıklamaları

  Hasbro Pulse kanadından gelen ortaklık açıklaması sonrasında bir açıklama da WAX kanadından geldi. WAX kurucu ortağı William Quigley yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “WAX ile NFT inovasyonunda öncü ve ikonik markalardan biri olan Power Rangers’ı blok zincir ekosistemine entegre etmek için küresel oyun ve eğlence şirketi Hasbro ile büyüyoruz. VIRL teknolojimiz, insanların koleksiyon ticaret şeklini değiştiriyor.”

  Special Edition Megazord İçin “Redemption Token” Uygulaması

  Kurulan ortaklık sonrasında kullanılabilir VIRL NFT sahibi olan kişilerin WAX hesap cüzdanlarına 1 Kasım 2021 tarihine kadar bir “Redemption token” yerleştirilecek. Daha sonra bu kişilerin, bu token’ı Special Edition Megazord için kullanmalarına ek bir süre tanınacak. Kullanıcılar 8 Kasım 2021 tarihine kadar Special Edition Megazord alanında bu token’ı kullanabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle