Kripto Para

Son dakika açıklaması: ETH Merge geçişi gecikecek!

  Kripto para piyasaları uzun bir süredir Ethereum (ETH) ağında beklenen geçişe odaklanmış durumda. Yaklaşan Merge güncellemesi ile ilgili heyecan artarken, 12 Ağustos Cuma günü Ethereum Vakfı’ndan Merge güncellemesine ilişkin bir açıklama geldi. Gelen açıklamada, güncellemenin yine gecikebileceği belirtildi.

  Bilindiği üzere kripto para toplulukları ve kripto para kullanıcıları uzun bir süredir Ethereum (ETH) ağındaki geçişe odaklanmış durumda. Söz konusu geçişte, mevcut haliyle Proof of Work (İş İspatı) mekanizmasına sahip olan ETH ağının Proof of Stake (Hisse İspatı) mekanizmasına geçmesi sağlanacak. Bu geçiş sonrasında Ethereum ağının çok daha verimli bir hale geleceği tahmin edildiği için, tüm kripto ekosistemi bu geçişi bekliyor. Bu geçişin en büyük ayaklarından biri olan Merge güncellemesinin de Eylül ortalarında gerçekleşmesi bekleniyordu ancak gelen açıklamaya göre Merge yine gecikebilir.

  Beklenen Tarih Yaklaşıyor

  Ethereum ağında senelerdir beklenen Merge güncellemesinde artık sona gelindi ve geri sayım başladı. Geçişin ne zaman yapılacağı henüz tam olarak bilinmiyordu ancak geçtiğimiz günlerde gelen açıklamalarda, Merge güncellemesinin 15 Eylül veya 19 Eylül tarihlerinde olabileceği ifade edilmişti. Kripto para ekosistemi bu tarihlere odaklanmışken, 12 Ağustos Cuma günü Ethereum Vakfı’ndan konuya ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamada, daha önce 15 Eylül olarak belirlenen tahmini geçiş gününde 1 haftalık sapma olabileceği ifade edildi.

  Ethereum Vakfı’nın Açıklamaları

  Ethereum Vakfı, yaptığı bilgilendirme açıklamasında 15 Eylül olarak belirlenen tarihin 1 haftalık sapma yaşayabileceğini belirtti. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  “Hedef tarih 15 Eylül 2022 ancak bu tahminlerde bir haftalık bir hata payı olabilir. Önümüzdeki haftanın tüm çekirdek geliştirme çağrı tahminleri yeniden kontrol edilecektir ve TTD onaylanacak ya da hedef tarihe daha iyi ulaşmak için son bir düzenleme daha yapılacaktır.”

  “Her Şeye Hazır Olun!”

  Ethereum Vakfı tarafından yapılan açıklamada ayrıca stake edenler, altyapı sağlayıcıları ve geliştiriciler için de birtakım uyarılar yer aldı. Söz konusu uyarılarda ise şu ifadeler kullanıldı:

  “Staker’lar, altyapı sağlayıcıları, kullanıcılar ve topluluk üyeleri, bu sizin için bir uyarıdır! Merge ana ağı devreye alınmıştır. Önümüzdeki 5 hafta boyunca bizi izlemeye devam edin, güncellemeleri takip edin ve her şeye hazır olun!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle