WAVES Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda NFT, DEX ve DeFi sektörleri ile ilişkili WAVES Coin hakkında bilgileri sunacağız. WAVES Coin aslında nedir, nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, analistlerin WAVES Coin için geleceğe yönelik fiyat tahminleri neler gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  WAVES Coin Nedir?

  WAVES Coin, çok amaçlı Blockchain platformlarından olan Waves platformunda çalışan kripto paradır. WAVES Coin, merkeziyetsiz finansal uygulamalarda ve akıllı sözleşmeleri devreye almakta kullanılabilen bir blockchain parasıdır. WAVES Coin, pasif gelir etmek veya kredi vererek faiz getirisi kazanmak için tercih edilen bir kripto paradır. WAVES Coin, diğer yandan ağda kullanılabilecek farklı dijital ürünlerin ve uygulamaların geliştirilmesi içinde kullanılır. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  WAVES Coin projesinin amacı, tek bir platform üzerinden birden fazla kullanım senaryosunu yatırımcılar için sunabilmektir. Bu yüzden Waves ağında akıllı sözleşmelere, uygulama geliştirme araçlarına, DeFi ekosisteme dair finansal işlemlere yer verilmiştir. Projenin diğer amacı tüm bu sistemler içinde ise aynı kripto para ile işlem yapılmasını sağlamaktır. Diğer yanda NFT üretme ve satma işlemleri içinde proje platformu üzerinden yatırımcılara destek verilir. Projenin diğer niteliklerini şu adresindeki Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz. 

  WAVES Coin Yorum

  WAVES Coin hakkında analist ve yatırımcı yorumlarına baktığımızda olumlu görüşlere ulaşıyoruz. Analistler WAVES Coin’in hem geliştiricilere hem de bireysel yatırımcılara hitap ettiğini belirtiyorlar. Özellikle uygulama geliştirmek isteyenlerin WAVES Coin ile birden faklı kaynağa ulaşabildikleri aktarılmış. WAVES Coin’in APY üzerinden NFT Farming yapmak ve NFT üreticisi olan uygulamaları devreye almak için kullanılabildiğini açıklıyorlar. 

  WAVES Coin Geleceği

  WAVES Coin geleceği hakkında tahmin yapan analistler onun ilerleyen süreçte değer kazanabileceğini belirtiyorlar. Analistler, WAVES Coin fiyatının 2021 Temmuz ayı içinde değerlenebileceğini aktardılar. Bu ay içinde fiyatın ise 20 dolar ile 25 dolar bandı arasında dalgalanabileceğini açıkladılar. Analistlere göre WAVES Coin etkili diğer bir değer kazanımını ise Eylül’de yapabilir. 2021 yılı Eylül ayında fiyatın 30 dolar ile 35 dolar bansı arasında tırmanabileceğini ifade ettiler. 

  1 WAVES Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 WAVES fiyatı %waves+try% TL. Döviz cinsinden ise %waves+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, WAVES 24 saatte %waves+yuzde%.

  WAVES Coin fiyatı diğer tüm kripto para birimlerinin fiyatlarında olduğu gibi piyasanın volatilitesinden ve önemli haberlerden etkilenerek anlık değişime uğrar. Aynı zamanda coin’in arzı ve talepleri de fiyatları değiştirir. Anlık fiyat takibi yapmadan, alım-satım kararları alınmamalıdır. 

  WAVES Coin Nasıl Alınır?

  WAVES Coin almak amacıyla atılması gereken adımlar şu şekildedir:

  • 1. Adım: WAVES Coin satın almak için ilk olarak onun işlem gördüğü borsalardan birine giriş yapılmalıdır. Bu borsalar ise Binance, Huobi Global ve Kraken gibi borsalardır.
  • 2. Adım: Hemen ardından borsanın ana sayfasında yer alan hesap açılış menüsüne girilmeli ve ardından gelen tablo doldurulup, kaydedilmelidir. Ardından gelen KYC işlemleri ise eksiksiz tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Oluşan hesaba yatırım yapmak için borsada yer alan “hesaba para yatır“ sekmesine girilerek, para yatırılması gerekir. 
  • 4. Adım: Para yatırma işlemi ardından WAVES Coin paritesinin bulunduğu satın alma işlem sayfasına erişilmelidir. 
  • 5. Adım: İşlem sayfasında açık şekilde güncel fiyat görülür. Bu fiyattan veya daha uygun bir fiyat üzerinden WAVES Coin alım emri tanımlanır.
  • 6. Adım: Alınan coinler hesabın sanal cüzdanına gelir. Coinler burada veya güvenliği daha yüksek olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Tüm aşamaların doğru takibi ardından satın alma rahat bir şekilde gerçekleştirilir. 

  Avantajları Neler?

  WAVES Coin avantajları:

  • Pasif Gelir: WAVES Coin sahipleri merkeziyetsiz finansal işlemler arasından staking’i tercih ederek, stake işlemi sonunda ek coin kazanırlar. 
  • Faiz Kazancı: WAVES Coin sahipleri ellerindeki bakiyeden başka yatırımcılara kredi verip, geri ödemeyi faizli şekilde talep edebilirler. 
  • Hız ve Düşük Masraf: WAVES Coin ile cüzdanlar arası transfer yaparken veya takastayken işlem onayları dakikalar içinde alınır. Masraflar düşük düzeyde ödenir.
  • NFT Üretimi: WAVES Coin sahipleri NFT kuluçkaları denen araçları WAVES platformundan kullanabilir ve NFT üretebilirler. Bunları daha sonra satarak kazanç elde edebilirler. 

  Dezavantajları Ne?

  WAVES Coin dezavantajları:

  • Anlık Takip: WAVES Coşn, kripto para piyasası volatilitesine göre fiyatını anlık değiştirdiğinden, sık fiyat kontrolünü gerektirir. Her kripto parada bu dezavantaj bulunur. 
  • Saldırı Riski: WAVES Coin çevrimiçi kripto cüzdanlarında saklanırken, ağda oluşabilecek bir saldırı halinde, bakiye riske girebilir. Bu yüzden donanım cüzdanda muhafaza edilmesi tercih edilir. 

  Sonuç

  WAVES Coin, neredeyse kripto para piyasasını ilgilendiren her işlemde kullanılabilen bir varlıktır. ETH’ye benzer bir platform coini olmasına rağmen ondan çok daha ucuz ve hızlı işlemler yapılabilmektedir. Merkeziyetsiz finansta, alım-satımda, NFT üretmede, akıllı sözleşme ile işlemde kullanılabilir. Analistler onun 2021’de değerlenebilecek kripto paralardan biri olduğunu düşünüyorlar. WAVES topluluk olarak da oldukça geniş bir platform. Dolayısıyla ondan beklentiler de oldukça büyük.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle