Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 26 Mart – 2 Nisan 2022

  Kripto para piyasasında son dönemde dikkat çeken yükseliş hareketleri yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam ediyor. En büyük kripto para birimi BTC fiyatındaki toparlamalara paralel bir şekilde altcoinlerde de ciddi ralliler takip edildi. Geride kalan haftada piyasada değerine göre ilk 10 kripto para birimi içinde yer almasa da ilk 100 varlık içinde yer alan coinlerde ciddi ataklar görüldü.

  26 Mart ile 2 Nisan 2022 tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerindeki gelişmeleri haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  STEPN (GMT)

  Türkiye’deki yerli kripto para yatırımcıları tarafından da ilgi gören STEPN (GMT) coin projesi, geride kalan haftanın en çok kazandıran altcoini oldu. Kripto para basınında geniş yankı bulan haberlerle gündeme gelen GMT coin geride kalan 7 gün içinde yüzde 250.17 oranında artarak yatırımcısının yüzünü güldürdü. Yerli yatırımcıları da sevindiren GMT coin yükselişinin arkasında önemli haberler yer aldı. 

  Solana merkezli oyna-kazan projesi STEPN projesinin yerel kripto para birimi olan GMT, büyük bir spor markasıyla ortaklık üzerine spekülasyonlar üzerine bu hafta değerini üç katına çıkardı. Proje ayrıca, 2022'nin ilk çeyreğinde, jetonları yakmak ve ekosistemini genişletmek için kullanmayı planladığı büyük bir kar elde etti. GMT coin, son yedi gün içinde %245 artarak Cuma günü 3,07 dolarlık rekor seviyeye çıktı 

  Bu hafta en iyi performans gösteren tokenler arasında yer alan GMT coinin piyasa sermayesi de 1,5 milyar doların üzerine çıktı. STEPN coin kendini bir yaşam tarzı Web3 uygulaması olarak sunar ve kullanıcıları koşu veya yürüyüş için kripto paralarla ödüllendirir. Uygulamanın kullanıcılarının, önce NFT spor ayakkabılarını Solana'yı (SOL) kullanarak üretmeleri ve daha sonra ödüller oluşturmak için uygulamada donatmaları gerekir.

  Zilliqa (ZIL)

  Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi içinde yer alan Zilliqa (ZIL), haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoinlerden biri oldu. Bu hafta listenin 2. sırasında yer alan ZIL coin yüzde 243.29 oranında kazanç sağlayarak yatırımcılarını sevindirdi. ZIL coin fiyatındaki hızlı yükselişin ardında yer alan gelişmeler, altcoin yatırımcıları tarafından takip edildi. 

  Usta analistlere göre, ZIL coin Ağustos 2020'den bu yana dev bir simetrik üçgen içinde işlem görüyor gibi sinyaller verdi. Bu, üst düşüş trend çizgisinde en az iki reaktif yüksek ve alt yükselen trend çizgisinde iki reaktif düşük tarafından onaylandı. Son olarak Zilliqa tokeni, alt trend çizgisine doğru potansiyel bir geri çekilme hareketi için üçgenin üst trend çizgisini yeniden test etti. 

  ZIL coin modeli beklendiği gibi ortaya çıkarsa, bu, önümüzdeki haftalık seanslarda en az %55'lik bir fiyat düşüşüne tekabül edecek. Öte yandan analistlere göre tersine, üçgenin üst trend çizgisi ve iki Fibonacci seviyesi de dahil olmak üzere direnç izdihamının üzerinde kesin bir kırılma gerçekleşirse 1,618 Fib çizgisine denk gelen bir sonraki ZIL hedefi 0,35 ABD dolara ulaşabilir.

  Moonbeam (GLMR)

  Haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran 3. kripto para birimi olan Moonbeam (GLMR) coin, yüzde 92.18 oranında değer kazandı. Altcoin yatırımcılarının radarına takılan GLMR coin fiyatındaki yükseliş, kripto para basınında da geniş yankı buldu. Bu performansıyla GLMR coin haftanın en çok dikkat çeken altcoinlerinden oldu. 

  “Çoklu zincirin geleceği” olarak adlandırılan, tamamen EVM uyumlu platform Moonbeam Network, Polkadot'ta lansman sürecini tamamladı. Dünyanın önde gelen API hizmeti ve blockchain altyapı sağlayıcılarından PureStake tarafından geliştirilen Moonbeam, 2022'nin en çok beklenen projeleri arasında yer aldı. Bu gelişmeler GLMR coin fiyatındaki yükselişte önemli bir itici güç oldu. 

  2021'in başlarında, Moonbeam ekibi Kusama parachain slot müzayedelerine katıldı ve bir slot kazandı. Moonbeam'in kanarya ağı Moonriver, 10.000'den fazla katılımcıdan 205.000 KSM'yi yükselterek ikinci Kusama yuvasını güvence altına aldı. Moonbeam, crowdloan girişimi ile 200.000'den fazla katılımcıdan yaklaşık 38,5 milyon DOT toplayarak devam eden Polkadot parachain müzayedelerinin ikinci slotunu kazandıktan sonra, 17 Aralık 2021'de bir "parachain" olarak piyasaya sürüldü. Moonbeam'in kitle kredisi Polkadot'taki herhangi bir parachain tarafından alınan hem en fazla sayıda katkıda bulunan hem de en yüksek DOT miktarıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. 

  SKALE Network (SKL)

  Yeni ortaklık duyuruları ve geliştirme haberleriyle gündemi meşgul eden SKALE Network (SKL) coin hızlı yükselen altcoinlerden oldu. Geride kalan 7 günlük süre içinde SKL coin yatırımcısına yüzde 87.54 oranında kazanç sağladı. Yerli yatırımcıların da radarına takılan SKL coin haberleri merak topladı. 

  Altcoin piyasasında SKL coine olan ilgideki ani artış, SKALE v2'nin piyasaya sürülmesinden ve Blockdaemon'un ev sahipliği yaptığı yakın tarihli bir NFTLA ağ oluşturma etkinliğinde projeye maruz kalmadaki artıştan önce geldi. Bu gelişmelerle birlikte SKL coin talebi arttığı için fiyatta da parabolik bir yükseliş takip edildi. SKALE Ağı, Ethereum ana ağında çalışmaya kıyasla maliyetin bir kısmı için Solidity akıllı sözleşmelerini daha yüksek bir hızda çalıştırmaya yardımcı olmaya odaklanan bir Ethereum (ETH) yerel çok zincirli ölçekleme ağıdır.

  Waves (WAVES)

  Bir süredir başarılı performans gösteren Waves (WAVES) coin haftalık en çok kazandıran altcoinler arasında yer aldı. Geride kalan haftada yüzde 57.84 oranında değer kazanan Waves (WAVES) coin böylelikle yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. 

  Waves 2.0'a geçiş, 150 milyon dolarlık bir fonun lansmanı ve Allbridge ile ortaklık gibi gelişmeler WAVES coin fiyatında ciddi oranda artış görülmesinin arkasındaki 3 temel sebep oldu. Yatırımcıların gözünden kaçmayan bu haberler, WAVES coin fiyatına da olumlu yansıdı. Merkezi olmayan bir varlık yönetimi platformu olan dHEDGE'nin ürün müdürü Edson Ayllon, Waves 2.0'ın piyasaya sürülmesiyle ilgili coşkunun, Waves ekosisteminde tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan toplam değer kilitli (TVL) üzerinde yansıdığını söyledi. 

  Analist, "Waves 2.0, yürütme katmanına EVM desteği ekler ve fikir birliği katmanına parçalama ile hisse kanıtı ekler," diye ekledi. "Sharding ve hisse kanıtı, Ethereum'un yol haritalarında yıllardır üzerinde çalıştığı kavramlardı." Bu açıklamaları takip eden altcoin yatırımcıları WAVES coin yükselişini iyi değerlendirerek haftalık bazda ciddi kazanç elde etti. 

  Aave (AAVE)

  Yerli altcoin yatırımcılarının portföylerinde sık sık yer verdikleri Aave (AAVE) coin bu hafta yatırımcısının yüzünü güldürdü. AAVE fiyatı son 7 günde yüzde 47.17 oranında arttı. Piyasadaki genel yükseliş hareketini sürdüren AAVE coin fiyatındaki bu artışın arkasında önemli haberlerin yer alması dikkatlerden kaçmadı. 

  AAVE coinde fiyatların yeniden canlanmasının üç nedeni, AAVE v3'ün piyasaya sürülmesi, protokolün ekosisteminin genişletilmesi ve temellerin sürekli olarak iyileştirilmesi oldu..Yatırımcılar, 16 Mart'ta duyurulan Aave v3'ün çıkışını uzun süredir bekliyorlardı. Bu gelişmenin ardından kripto para basınında geniş yankı uyandıran Aave (AAVE) projesi, hızlı bir şekilde değer kazandı. Aave projesi, kullanıcıların varlıklarından getiri elde etmek için varlıklarını ödünç vermelerine, ödünç almalarına veya stake etmelerine olanak tanıyan vesayetsiz bir likidite protokolüdür.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle