Kripto Para

Kripto değişikliğini tek oyla reddeden senatöre tepki

  Kripto para topluluğu, ABD’de tartışma yaratan altyapı tasarısında kritik değişikliği engellediği için Senatör Shelby’i suçluyor. Sosyal medyada yerden yere vurulan Senatörün bankalarla olan bağlantısı ise kafalarda soru işareti yarattı…

  ABD Senatosu’nda 1.2 trilyon dolarlık altyapı tartışmaları devam ederken Senatör Richard Shelby, tasarıda iki partili bir düzenlemeyi engelleyen isim oldu. Senatör Richard Shelby, dün altyapı tasarısında kripto dostu bir “uzlaşma düzenlemesini” veto eden tek Senato üyesi olmasıyla topluluğun hedefi haline geldi.

  Bu düzenleme, kripto para transferini gerçekleştiren bir varlık olan kripto komisyoncusunun tamamını değiştirdi. Fakat tanım o kadar genişti ki Proof of Work madencileri, Proof of Stake doğrulayıcıları ve protokol geliştiricileri de kapsama alındı. 

  Sadece 1 Senatör Değişikliği Engelledi

  Bu tanımı değiştirmek ve velayet dışı tarafları kapsam dışı tutmak amacıyla çeşitli senatörler günlerce süren tartışmalardan sonra bir anlaşmaya vardı. Ancak anlaşmaya varılan kararın geçerli olması için değişikliğin Senato’dan oy birliği ile onay alması gerekiyordu. Bu durum da sadece 1 senatörün değişikliği engelleyebileceği anlamına geliyordu. 

  ABD Senatosu’nda oylama yapılırken bu değişiklik, Alabama Senatörü 87 yaşındaki Cumhuriyetçi Senatör Richard Selby tarafından tek başına reddedildi. Senatörün değişikliği reddetmesi nedeniyle önerilen tasarı varsayılan dile geri döndü. Nihai karar için son oylama bugün yapılacak.

  Yüksek Ücretli Wall Street İşlerini Hedefliyor

  Kripto araştırma firması Messari’nin kurucusu Ryan Selkis son açıklamasında ilgi çekici bir teori ortaya attı. Buna göre Richard Shelby’nin yakında emekli olacağını göz önüne alarak, onun emekli olduktan sonra kendini yüksek ücretli Wall Street işlerine girmeye çalıştığını söyledi. 

  2010 yılında bir düzenleyici yasa tasarısından bahseden Shelby, hükümetin finansal bilgi toplamasına izin vererek gizlilik haklarını ihlal ettiğini belirtti. Fakat son oylamadan sonra kripto ekosisteminin finansal mahremiyetinin onu gerçekten endişelendirmediği anlaşılmış oldu. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle