Kripto Para

XRP de yükseliş trenine atladı! İşlem hacmi 2 katına çıktı

  Genel anlamda kripto para piyasaları Bitcoin’in (BTC) yukarı yönlü harekete geçmesiyle toparlanma sinyalleri göstermeye başladı. Bu toparlanmalardan XRP’nin de payını almaya başladığı görülüyor. Uzun süredir 0,50 dolar ile 0,70 dolar arasında sıkışan XRP’nin bu sıkışıklıktan çıktığı görülüyor.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında, özellikle birçok deneyimsiz yatırımcıda bir algı oluşturdu. 2021 yılının ilk 4 ayında neredeyse tüm kripto para birimlerinin çok ciddi yükselişler elde etmesi, birçok yatırımcıda “sürekli yükseliş” algısı oluşturdu. Ancak kripto para piyasalarının genel itibariyle dalgalı olduğu biliniyor ve bu dalgalanmanın en sert örneklerinden biri Mayıs ayında görüldü. Bu dönemde Bitcoin’in (BTC) çok sert düşüşü, aynı şekilde piyasaları da etkiledi. Mayıs ayından bu yana düşüş eğiliminde seyreden piyasalarda yine BTC ile toparlanmalar başladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin, 21 Temmuz tarihinde toparlanma hareketleri sergilemeye başladı. Bu toparlanmalar diğer birçok altcoini de benzer şekilde etkiledi. Yukarı yönlü ivmelenmelerden payını alanlardan biri de XRP oldu. Piyasadaki genel çöküş öncesinde de oldukça zor zamanlar geçiren ve uzunca bir süredir 0,50 dolar ile 0,70 dolar arasında sıkışıp kalan XRP’nin bu fiyat aralığını kırması, XRP yatırımcıları için umut verici bir gelişme oldu.

  SEC Davası XRP’yi Yavaşlattı

  Piyasa değeri ile en büyük 6. kripto para konumunda bulunan XRP, aslında Aralık 2020’de başlayan büyük boğa koşusunu kaçırmıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a yönelik açtığı dava sonucu kötü günler geçiren XRP, piyasaya yükselişleri ile daha geç yetişebilmişti. Ardından çöküş yaşanan piyasada tekrar düşüşe geçen XRP için toparlanmalar görülmeye başlandı. XRP gelen genel artışlarda, 2021’in 2. çeyreğinde işlem hacminde çok ciddi artışlar yaşadı.

  XRP İşlem Hacmi 2 Katına Çıktı

  XRP ikinci çeyrekte elde ettiği işlem hacmi artışı ile 4,4 milyar dolarlık işlem hacmi elde etti. İlk çeyrekte bu seviye 2,2 milyar dolar seviyesindeydi. Yani XRP ilk çeyrekten sonra işlem hacminde 2 kat artış yaşamış oldu. Bunun yanında, Ripple’ın 3 aylık raporuna göre her ay ortalama 1 milyar adet olmak üzere, toplamda 3 milyar XRP de piyasaya sürüldü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle