Kripto Para

Bazı ABD bankaları müşterilerine BTC hizmeti sunmaya başlıyor

  Kripto para saklama firması NYDIG son açıklamasında kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran ifadeler kullandı. NYDIG’e göre ABD’deki bazı bankalar, müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya hazırlanıyor…

  Kripto para sektörünün önde gelen markalarından NYDIG firması, son açıklamasında dikkat çektiği nokta ile kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı. Popüler firmadan yapılan açıklamada bazı ABD bankaları müşterilerinin yakında mevcut hesapları üzerinden Bitcoin satın almasına izin vereceği iddia edildi.

  Yakın zamanda gerçekleşmesi gereken bu hamle ile birlikte ABD’de geleneksel finans alanında hizmet veren bazı köklü bankalar, müşterileri için kripto para işlemlerini başlatabilir. Kripto para saklama firması NYDIG imzalı açıklamada bazı bankaların BTC satın alma, satma ve tutma hizmeti vermeye hazırlandığı belirtildi.

  Bankalardan Müşterilerine Kripto Para Hizmeti

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden biri olan NYDIG Başkanı Yan Zhao’ya bankalar kendi müşterilerini ellerinde tutmaları için böyle bir karar aldı. Kripto para yatırımı yapmak isteyen müşterilerin ABD’li dev kripto para borsası Coinbase ve benzeri platformlara varlıklarını taşımaları sebebiyle bu yönde harekete geçildi. 

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan NYDIG Başkanı Yan Zhao, söz konusu kararın bir zorunluluktan kaynaklandığını şu şekilde ifade etti: “Bu sadece müşterilerinin Bitcoin istediğini düşünen bankaların kararı değil. Bunu yapmamız gerekiyor çünkü verileri görüyoruz diyorlar.” Geçtiğimiz dönemde ilk Bitcoin ürününü piyasaya süren NYDIG, Bitcoin olarak ödenen banka kartı ödülleri ile DIC sigortalı ancak Bitcoin’le faiz ödeyen yeni bir banka hesabı türünü devreye alacak.

  Bitcoin Alım, Satım ve Tutma İmkanı

  NYDIG’in banka çözümleri başkanı Patrick Sells konuyla ilgili açıklamasında şunları aktardı: “Yaptığımız şey, sıradan Amerikalıların ve şirketlerin mevcut banka ilişkileri yoluyla Bitcoin satın alabilmelerini kolaylaştırmak. Tüm bankacılık işlemlerini yapmak için mobil uygulamamı kullanıyorsam, artık Bitcoin satın alma, satma ve tutma olanağına sahibim.” Bu kapsamda kripto para dünyasının popüler firması, en büyük ABD bankalarından bazılarıyla görüşmelerde bulunmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle