Ünlü sunucu BTC’den düşüş beklemesine rağmen aldı

  CNBC’nin “The Suze Orman Show” isimli programının sunucusu ve finans analisti Suze Orman kripto para yatırımı yaptığını açıkladı. Orman, 5 bin dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını ve bunu da PayPal aracılığı ile yaptığını dile getirdi. Orman, buna rağmen BTC’den düşüş beklediğini de dile getirdi.

  Bitcoin (BTC), Mayıs ayından bu yana düşüş-yatay eğilimde hareket ediyor. Her ne kadar toparlanma hareketlilikleri sergilemiş olsa BTC yaklaşık 1 aydır genel tabloda bu seyirde ilerliyor. Bu nedenle BTC konusunda fikirler de ikiye bölünmüş durumda. Bir kezim bu düşük fiyatların alım fırsatı olduğunu düşünüyor. Bir diğer kesim ise Bitcoin’in volatil yapısından dolayı daha fazla düşüşün yaşanacağı tahmini ile BTC’de daha dip noktaların görüleceğini iddia ediyor. Suze Orman ise her iki fikri birden benimsiyor gibi görünüyor.

  Orman PayPal Aracılığıyla BTC Aldığını Açıkladı

  CNBC’nin “The Suze Orman Show” isimli programının sunucusu ve finans analisti Suze Orman, NextAdvisor ile gerçekleştirdiği röportajında Bitcoin deneyimlerini anlattı. Röportajda 5 bin dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklayan Orman, bu işlem için PayPal’ı kullandığını belirtti. Suze Orman ayrıca bu işlem ile ilk kez doğrudan Bitcoin sahibi olduğunu da dile getirdi. Geçtiğimiz yıllarda Orman, BTC yerine MicroStrategy hisselerine yatırım yaptığını ifade etmişti.

  “Bitcoin Almayı Bilmiyordum, Karmaşıktı”

  Orman aslında kripto paralara ilgisi olduğunu, MicroStrategy hisselerini de BTC yatırımına aracı gibi satın aldığını söylemişti. Orman bunun sebebinin ise “MicroStrategy hissesi satın almanın, BTC satın almaktan daha basit” dibi düşünmesinden kaynaklandığını da dile getirmişti. Bu konuyla ilgili konuşan Orman, şu ifadelere yer verdi:

  Açıkçası büyük miktarlarda Bitcoin satın almayı gerçekten bilmiyordum. Coinbase beni rahatsız ediyordu. Biraz aldım, sonra biraz sattım ama benim için gerçekten çok karmaşıktı.”

  Orman Düşüş Bekliyor Ama Yatırım İçin Yine de Memnun

  Suze Orman, fidye yazılımı ve Çin’den gelen haberlerden dolayı, ABD’de düzenlemelerin artacağını düşündüğünü ifade etti. Orman, bu nedenle de BTC’de volatilite beklediğini ve hatta BTC fiyatının 15 bin ile 12 bin dolara kadar düşebileceğini ifade etti. Orman, yine de Bitcoin hayranı olduğunu, tüm bunlara rağmen yatırım yapmaktan memnun olduğunu söyledi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle