Kripto Para

ETH/BTC paritesi son 2 ayın en düşük seviyesine geriledi

  Lider altcoin Ethereum, Bitcoin’e karşı rekabetinde son 2 ayın en düşük seviyesine gerilemesiyle dikkat çekti. Ethereum ağında merakla beklenen Londra hard forku da düşüşlere çözüm olmadı…

  Kripto para piyasasında düzeltme hareketleri devam ederken lider altcoin Ethereum (ETH) yatırımcıları da endişelenmeye başladı. Toplulukta büyük bir heyecanla beklenen Londra hard forku da ETH fiyatının toparlanmasında etkili olamadı. Son dönemde performans olarak Bitcoin’in gerisine düşen ETH yatırımcıları endişelenmeye başladı. 

  Ethereum fiyatında bir süredir devam eden düşüş bugün de hız kazandı. En büyük kripto para birimi Bitcoin karşısında düşük bir performans gösteren ETH yatırımcısını korkuttu. Son verilere göre ETH/BTC paritesi, 3 Mayıs tarihinden bu yana en düşük seviyesine geriledi. Paritedeki zayıflık artarken bu görünümün tersine döneceğini iddia eden pek çok ETH savunucusu bulunuyor.

  Ethereum’da Yüzde 64 Oranında Düşüş

  ETH/BTC işlem çiftinde zirve geçtiğimiz mayıs ayının başlarında görülmüştü. Bu dönemde Real Vision Group’tan Raoul Pal tanıdığı bütün kripto para yatırımcıların varlıklarını Ethereum’a aktarmaya başladıklarını vurgulamıştı. Ethereum 2017 yılında BTC karşısında en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

  Ethereum fiyatında o zamandan bu yana yüzde 64 oranında düşüş yaşanması da dikkatlerden kaçmadı. Ethereum destekçilerinin merakla beklediği Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559 teklifi, negatif ücret yakma mekanizmasıyla öne çıkıyor. Kripto para analistleri bu sebeple ETH fiyatında önemli bir artış baskısı meydana geleceğini söylüyor.

  ETH Fiyatı Yükselecek Mi?

  Londra hard forku ile birlikte gelen Ethereum İyileştirme Önerisi 1559’un Ethereum fiyatını yükseltmesi bekleniyor. Bu beklenti ETH destekçileri arasında şimdiden büyük bir heyecan yarattı. Fakat bazı kripto para analistleri, bu güncelleme sonrasında bile ETH arzının istikrarsız kalacağına dikkat çekti. 

  Bu yüzden Bitcoin’in maksimum arzının sabitlenmiş olması, kripto para yatırımcıları arasında kafa karışıklığı yaratıyor. Uzmanlar, bu özelliği sebebiyle BTC’nin enflasyona karşı koruma avantajının Ethereum için geçerli olmayacağını söylüyor. Ancak buna rağmen ETH fiyatının yıl sonunda 25 bin dolara geleceğini söyleyen analistler de dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle