Usta analist BTC alıp satacağı fiyat seviyelerini açıkladı

  Kripto para piyasasında gözler Jackson Hole toplantısına ve SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularına çevrildi. Anonim kripto para analisti DonAlt, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda bu gelişmelere bağlı olarak alım-satım stratejisini açıkladı.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimler arasında yer alan DonAlt başarılı tahminleriyle ünlendi. Kasım 2022 tarihinde BTC’yi dipten alıp 2023 yılının en yüksek seviyesinde satarak yüzde 100 kâr eden analist yeni açıklamalar yaptı. Kripto para uzmanının sosyal medyada paylaştığı yeni stratejisi yatırımcıların dikkatinden kaçmadı.

  Youtube kanalından yatırımcılara yeni taktikler veren DonAlt, ABD’de spot bir BTC ETF başvurusunun onaylanması veya reddedilmesi durumunda yapacaklarını duyurdu. Usta analist başvurunun onaylanması durumunda BTC fiyatında 32 bin – 35 bin dolar bandının fiyatlanmasını düşünüyor. Ancak bu seviyelerde satış baskısı geleceğine dikkat çekiyor.

  Spot BTC ETF Başvurularına Göre Hamle Yapacak

  Analist, kripto paraya özgü son dönemde hissedilen zayıflık nedeniyle insanların satış yapmaya istekli olduğunu vurguladı. Bu bağlamda 32 bin, 34 bin ve 35 bin dolarlı seviyelerde satışların gelmesi muhtemel görülüyor. DonAlt olumsuz senaryoda ise BTC fiyatında 20 – 19 bin dolar seviyelerine kadar gerileme yaşanacağını vurguladı.

  Spot BTC ETF başvurularında onaydan çok ret kararına odaklandığını dile getiren DonAlt yeni stratejisini şu şekilde açıkladı: “Spot Bitcoin ETF’si ret edilirse 19 bin 400 dolardan satın alma yapacağım. Yok ETF’e onay çıkarsa, haber akışının ardından mümkün olan en kısa sürede satın almaya ve 32 bin dolar ile 35 bin dolar aralığında bir noktada satmaya çalışacağım.”

  BTC Yükselse Bile Satın Alma Fırsatı Verecek

  Usta analist olumlu haberler gelse bile BTC’nin hızlı yükseliş sonrası düzeltme aşamasına gireceğini düşünüyor. DonAlt, BTC’de ralli başladığında hangi seviyeden giriş yapacağını takipçileriyle paylaştı: “Diyelim ki yükseldik ve 35 bin dolara çıktık. Ben bu seviyelerden satın aldığım BTC sattım ve baktım ki düşmeden, geri çekilmeden dikey gidiyor. Bence bir geri çekilmede bu seviyeyi yeniden test edeceğiz ve oradan yeniden satın alma yapabileceğim.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle