Kripto Para

Bitpanda borsasına dev yatırım! İşte gelecek planları

  Avusturya merkezli kripto para borsası Bitpanda, geçtiğimiz ay B Serisi fonlama turunda 170 milyon dolarlık yatırım almıştı. Bitpanda bu fonlama turunun bir başka ayağında 10 milyon Euro’luk bir yatırım daha aldı.

  Avusturya merkezli kripto para borsası Bitpanda, Peter Thiel’in yatırım şirketi Valar Ventures liderliğinde gerçekleşen B Serisi fonlama turunda geçen ay 170 milyon dolarlık yatırım aldı. Bu yatırım sonrası Bitpanda’nın değerlemesi 1,2 milyar dolara yükseldi. Bitpanda B Serisi fonlama turunun bir başka ayağında 10 milyon Euro’luk bir yatırım daha aldı. Avusturya merkezli ilk unicorn şirketi olan Bitpanda 2014 yılında Viyana’da Chirstian Trummer ve Paul Klanschek tarafından kuruldu. Bir fintech şirketi olan Bitpanda’nın 2 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

  Bitpanda’nın Gelecek Planları Arasında Neler Yer Alıyor?

  Bitpanda’nın aldığı 10 milyon Euro’luk yatırım ile birlikte yeni projelerin de hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu projeler arasında Avrupalı kurumsal yatırımcılar ile ilişkilerin güçlendirilmesi, teknolojik entegrasyonlar gibi projeler yer alıyor. Bu entegrasyon adımlarından sonra, kullanıcıların her türlü varlığa daha kolay ulaşabilmesi hedefleniyor. Bitpanda’nın çoklu ya da geleneksel banka, fintech şirketi ya da çevrimiçi bir platformun sunduğu her özelliği barındıracak yeni bir yapıya kavuşması bekleniyor.

  Kurumsal Yatırımlar Bitpanda’nın Önünü Açtı

  Kripto para piyasalarına son dönemlerde kurumsalların ilgisi ciddi oranda artış gösterdi. 2021 yılının ilk çeyreğinde yaklaşık 4,5 milyar dolarlık kurumsal yatırım kripto para piyasalarına girdi. Bu girişler LeadBlock Partners, Winterntermute Trading ve Jump Capital gibi fintech şirketlerin de katılımlarıyla, Avrupa’daki kurumsal gücün Bitpanda’ya yatırım yapmasının zeminini oluşturdu. Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Bitpanda CEO’su Eric Dermuth şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin ve dijital varlıklar, kalıcı olacaklarını herkese kanıtladı. Bitcoin son on yılın en iyi performans sergileyen varlığı oldu. Artık küçük yatırımcılar gibi kurumsal yatırımcılar da Bitcoin trenine binmek istiyor. Biz Bitpanda olarak, Avrupa’nın birçok bölgesinde ofisleri olan regüle bir borsa olarak bu talepleri karşılamaya hazırız.”

  Jump Capital şirketinin ortaklarından Saurabh Sharma da Avrupa’da bir yatırım platformu kurma çalışmalarında Bitpanda ile ortaklık kurdukları için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle