Kripto Para

Kripto anketi yapıldı: En çok ilgi gören altcoin açıklandı

  Kripto paralara yönelik ilginin her geçen gün hızla artmaya devam ettiği bu süreçte Gemini borsası ABD’de en çok ilgi gören kripto paralar ile ilgili anket düzenledi. Gemini borsası tarafından düzenlenen ankette en çok ilgi gösterilen kripto para Bitcoin olurken, kadınların sektöre ilgisini arttığı da ortaya çıktı.

  2020 yılından bu yana etkili olan Covvid-19 pandemisi global piyasalarda olumsuz etki yaratırken, kripto para sektörünün ise yükselişe geçmesini sağladı. Salgın sürecinde dijitalleşmesinin de hızlanması ile beraber kripto para sektörü yoğun şekilde ilgi görmeye başladı. MicroStrategy, Tesla gibi kurumsal şirketlerin de kripto paralara ilgi göstermeye başladığı bu süreçte kripto para sektörüne yönelik birçok araştırma yapılıyor. Dev borsaların yaptığı bu araştırmalara yeni bir tanesi daha eklendi. Gemini borsası ABD’de kripto para ilgisini ölçen bir anket gerçekleştirdi.

  Gemini borsası tarafından yapılan ankette lider kripto para birimi Bitcoin’in en çok ilgi gören birim olduğu ortaya çıkarken, kadınların kripto para ilgisinin ise git gide artmaya başladığı anlaşıldı.

  Bitcoin’den sonra en çok ilgi gören kripto paralar belli oldu

  Gemini borsasının gerçekleştirdiği anket ile lider kripto para birimi Bitcoin’in yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği kripto para olmaya devam  ettiği anlaşıldı. Bununla beraber ABD’de altcoinlere de ilginin artmaya başladığı ortaya çıktı. Bitcoin’den sonra en çok ilgi gören üç altcoin belli oldu.

  ABD’de Bitcoin’den sonra en çok ilgi çeken üç altcoin Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash oldu. Amerikalı vatandaşlar bu üç altcoini yoğun yatırım yapma planı içinde. Aynı zamanda kripto paralara genel olarak ilginin artmaya devam ettiği de kaydedildi.

  Kadınların kripto para sektörüne ilgisi artıyor

  ABD’de daha önce kripto para yatırımı yapan kitle yüzde 14’ü oluştururken, yüzde 86 oranında vatandaş ise daha önce kripto para yatırımı yapmamış. Bununla beraber yatırım yapan kitlenin büyük kısmını erkekler oluşturuyor.  Kripto paraya daha önce yatırım yapan kadınların oranı yüzde 26 olmakla beraber ankette kadınların kripto para merakının artmaya başladığı ortaya çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle