Ünlü yatırımcı sonunda açıkladı: Ve sahne Bitcoin’in!

  Tutarlı analizleri ile dünya çapında takip edilen kantitatif analist PlanB, sonunda Bitcoin için sahne vaktinin geldiği söyledi! Bu yıl güçlü bir ralliye başlayan BTC için PlanB tahminini güncelleyerek heyecanı artırdı.

  Güçlü 2023 başlangıcı ile yatırımcısını mutlu eden lider kripto para birimi için o isim sonunda konuştu! Popüler kantitatif analist PlanB Bitcoin (BTC) tahminini güncelleyerek boğa senaryoları için sahne vaktinin lider kripto para birimine geldiğini savundu.

  Boğa Tuzağı İddialarına Sert Çıktı!

  Twitter’da 1,8 milyon kişi tarafından takip edilen ve açtığı YouTube kanalında 23 bin 600 abonesi bulunan PlanB, ilk olarak son dönemde analistlerce BTC için dillendirilen “Boğa tuzağı” öngörüsüne değindi. Bu görüşe sert bir şekilde karşı çıkan analist, “Şu anda bir sonraki boğa piyasası koşusunun içindeyiz. Bir sonraki boğa koşusu çoktan başladı. Bu bir boğa tuzağı değil, bir boğa piyasası.” ifadeleri ile mevcut trende ilişkin görüşünü paylaştı.

  “Patlama Vakti, 1 Milyon Dolar Gelebilir”

  Kantitatif analizleri ile dikkat çeken PlanB, BTC için boğa tuzağı görüşlerini sert bir şekilde eleştirirken henüz dibin görülmediği görüşünü de reddetti. BTC’nin dibi gördüğünü savunan popüler analist, 1 milyon dolarlık bir yükseliş öngörüsü ile takipçilerine seslendi!

  PlanB, 16 bin dolar altında düşen BTC’nin geçen yılın sonlarındaki modeli başarısız olduğunu kabul ederken, stok akış modelinin ise bozulmadığını ve 2025 sonuna kadar 1 milyon doları işaret ettiğini söylüyor. PlanB, “Bitcoin dibe vurdu. 2024’deki yarılanma öncesi 32 bin doların üzerine, 2025’deki boğa piyasası öncesinde 100 bin doların üzerine ve 2025’de 100 bin dolar ile 1 milyon dolardaki sarı aralık tahminime dikkat edin.” ifadeleri ile paylaştığı grafik üzerinden fiyat tahminini paylaştı.

  BTC Piyasa Değeri 450 Milyar Dolara Ulaştı

  Bitcoin yeni yıla iyi bir başlangıç yaptı ve FTX iflasının kayıplarını telafi etmeyi başardı. FED faiz kararı ile hızlanan ve 24 bin 229 dolar düzeylerine kadar yükselen lider kripto para birimi, bu seviyeden gelen kar satışları ile 23 bin 502 dolar düzeylerine geriledi. Bu fiyatlama ile Bitcoin’in piyasa değeri 453 milyar dolar düzeylerine ulaşmış oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle