Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 26 Mayıs 2021

  Kripto para piyasasında volatilitenin yüksek olduğu bir gün daha geride kalırken, Bitcoin fiyatı 40 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. BTC fiyatındaki hareketlilik altcoin fiyatlarına da yansıdı ve en değerli ilk 10 kripto para birimindeki yükselişler yatırımcıları sevindirdi.

  26 Mayıs Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarına etki eden günün önemli gelişmelerini ve fiyat hareketlerini haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  26 Mayıs gününde kripto para fiyatları yukarı yönlü hareketine devam etse de basında kafalarda soru işareti bırakan haberler dikkat çekti. JP Morgan Chase analistleri, BTC fiyatındaki grafiğin 2018 yılındaki büyük kripto para çöküşü ile benzerlik gösterdiğini ortaya koydu. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin peşinden altcoinlerde de yükseliş hareketleri devam etti. 

  Çin’de bulut madenciliği hizmeti sunan iki kripto para şirketi, Çin’de bulunan IP adreslerine sahip kripto para madencilerine hizmet vermeyi kesti. Şirketlerden yapılan açıklamada Çin hükümetinin aldığı önlemler kapsamında Çinli kripto para madencilerinin bulut sisteme erişimlerinin engelleneceği belirtildi

  Altcoinlerde ise Ripple CEO’su Brad Garlinghouse açıklamaları dikkat çekti. Ripple’ın XRP’yi kontrol etmediğini ve onun açık-kaynaklı bir sistem olduğunu söyledi. Ayrıca Garlinghouse, XRP’nin Bitcoin’e göre çok daha verimli şekilde çalıştığını vurguladı.

  Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter takipçilerine son zamanlarda Dogecoin'e gösterdiği ilgiye rağmen, proje üzerinde herhangi bir resmi yetkisi olmadığını hatırlattı. Dogecoin patronu olmadığını dile getirdi. Ripple şirketi, Umman’ın en büyük ikinci bankası BankDhofar ile ortaklık kurduğunu açıkla

  Dolar milyarderi yatırımcı ve iş insanı Carl Icahn, kripto paraların her zaman hayatımızda olacağını söyledi. Yerli kripto para basınında ise kripto para sektörüne düzenleme çalışmaları yansıdı. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, kripto para borsalarındaki mağduriyetlerin giderilmesi için TBMM Başkanlığına araştırma komisyonu kurulmasını teklif etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC fiyatı 40 bin doların üzerine çıksa da borsalardan gelen güncel verilere göre bu seviyenin üzerinde tutunamadı. Satış baskısının devam ettiği BTC fiyatı yüzde 1.45 oranında artışla 38.644 dolar seviyesinden işlem görüyor

  Altcoinlerde ise Ethereum fiyatı yeniden 3 bin dolar yolculuğuna başlarken 2.725 dolardan işlem görüyor.  Binance Coin (BNB) fiyatı son dönemdeki kayıplarını geri almak için ciddi bir yükseliş hareketi başlattı. Uzun süredir kayıp veren BNB’nin yanı sıra Cardano (ADA) fiyatı da olumlu gelişmelerin etkisi ile yükseliş gösterdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle