Kripto Para

Bitcoin alımı dedikodularına Microsoft Başkanı yanıt verdi

  Kripto para haberlerinde sık sık gündeme gelen “Microsoft Bitcoin alacak mı?” sorusuna nihayet yanıt geldi. Microsoft Başkanı Brad Smith son açıklamasında Bitcoin alma gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi…

  Kripto para sektörünün her geçen gün büyümesi ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin alımlarını hızlandırması, piyasalarda yeni söylentilerin oluşmasına neden oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yapacağı söylenen şirketler arasında ABD merkezli teknoloji devi Microsoft şirketinin de adı geçti. 

  Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alması, kurumsal şirketleri harekete geçirdi. Aralarında yatırım devi JPMorgan gibi büyük ve köklü şirketler, yeterli talep olması halinde bu pazara giriş yapabileceklerini duyurdu. CNN kanalına konuk olan Microsoft Başkanı Brad Smith, Bitcoin alımı hakkında çıkan söylentilere yanıt verdi.

  “Henüz Böyle Bir Niyet Yok”

  Microsoft Başkanı Brad Smith, katıldığı programda karşılaştığı “Microsoft Bitcoin yatırımı yapacak mı?” sorusuna yanıt verdi. Şirketin Bitcoin satın alma konusunda henüz yeni bir karar almadığını açıklayan Smith, şirketin bilançosuna böyle bir ekleme yapmayacaklarını duyurdu. Öte yandan Smith, Microsoft’un Bitcoin’e yönelik izlediği yatırım politikasının değişmesi halinde bu kararın kamuyla paylaşılacağını söyledi.

  Microsoft gibi dev bir şirketin bu yönde açıklamalarda bulunması kripto para topluluğunda büyük bir hayal kırıklığı ile karşılandı. Son dönemde BTC satın alan kurumsal şirketlerin sayısında giderek artış görülmesi, kripto para yatırımcılarını da heyecanlandıran gelişmeler arasında yer alıyordu. 

  Bitcoin’e Kurumsal İlgi Azalıyor Mu?

  Gartner Inc. araştırma şirketi, son olarak Tesla şirketinin Bitcoin aldıktan sonra kurumsal şirket yöneticileri arasında bir anket düzenledi. Büyük ölçüde CFO’ların katıldığı ankette, yöneticilere temsil ettikleri şirketin BTC alıp almayacağı soruldu.

  Farklı şirketlerden 77 yöneticinin ankete katıldığı ve bunların sadece yüzde 5’inin şirketlerinde Bitcoin yatırımı yapabileceklerini söylediği görüldü. Ankete katılan yöneticilerin yüzde 84’ü, şirket olarak Bitcoin’i bilançolarına eklemek gibi bir planlarının olmadığını ifade etti. Bu yönde karar almalarına da sebep olarak, yüksek volatilite ve finansal risk gösterildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle