Kripto Para

DOGE çıldırdı! 24 saatte %150 arttı

  Son günlerin popüler kripto para birimi Dogecoin inanılmaz yükselişini sürdürüyor. 0.3 dolar seviyesini bile geçen DOGE, son 24 saatlik dilim içinde yaşadığı yükseliş ile tüm zamanların rekorunu kırdı. 24 saat içinde yüzde %150’e yakın yükseliş kaydeden kripto para fiyatını neredeyse ikiye katladı. DOGE yükselişi üzerinde en büyük destekçisi Elon Musk’ın etkili olduğu düşünülüyor.

  Kripto para piyasasında son günlerde inanılmaz bir yükseliş yaşanıyor. Birçok kripto para değer kazanmakla beraber DOGE gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çekti. Son günlerin en popüler kripto paraları arasında yer alan Dogecoin 1 gün içinde fiyatını ikiye katladı. Son 24 saat içinde yüzde %100’e yakın yükselen DOGE, 0,3 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

  Elon Musk Etkisi

  Bir şaka tokeni olarak piyasaya çıkan Dogecoin’in yükselişi üzerinde Tesla CEO’su Elon Musk’ın önemli etkileri olduğu biliniyor. Uzun süredir DOGE’ye yönelik paylaşımlarına ara veren Musk, dün yaptığı DOGE paylaşımı ile kripto paranın yükselişini destekledi. Dogecoin performansı ile birçok kripto parayı gerisinde bıraktı.

  Dogecoin altcoin projelerini geride bırakmaya devam ediyor

  Son 24 saat içinde yüzde 90’a yakın yükselen Dogecoin’in haftalık yükselişi ise yüzde 300 oranına ulaştı. Tüm zamanların rekorunu kıran kripto para bu performansı ile birçok altcoin projesini de geride bıraktı. Piyasa değeri ile 8. sıraya kadar yükselen Dogecoin, CoinMarketCap’teki sıralarını uzun süredir koruyan LTC, UNİ ve LINK gibi altcoin  projelerini gerisinde bırakmayı başardı. Kripto paranın şuanki piyasa değeri Ethereum’un bir yıl önceki piyasa değerinin bile üzerine çıktı.

  Dogecoin yükselişi üzerinde yatırımcı tabanının önemli etkisi olduğu düşünülüyor. Güçlü bir topluluğa sahip olan kripto para yatırımcı tabanından aldığı destekle durdurulamaz bir yükseliş sergiliyor.

  DOGE yükselişi ile Robinhood’da kriz yarattı

  Dogecoin’in yükselişi dün Telsa CEO’su Elon Musk’ın yaptığı paylaşım ile hızlandı. Bir anda inanılmaz şekilde değer kazanmaya başlayan kripto para Robinhood platformunda da kriz yarattı. Kripto para platformu olan Robinhood DOGE’ye olan aşırı talep ve işlem yoğunluğu nedeni ile teknik arıza yaşandığını açıkladı.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Dogecoin Son 24 Saatlik Artışını Etkileyen Faktörler Neler?

  Dogecoin son 24 saatlik değer kazanımını etkileyen faktörleri şu şekilde sıralarız:

  • Dogecoin’e yönelik yatırımcı güveninin ve ilgisinin bu hafta bazında artması,
  • Dogecoin son 6 aylık grafik analizinin Nisan ayı için yükselen bir ivmeyi işaret etmesi,
  • Dogecoin alım taleplerinin son 24 saat içinde artış kaydetmesi,
  • Son 3 ayda gündeme gele kripto para haberlerinde Dogecoin’in Elon Musk gibi ünlü iş adamlarının desteğini alması ve fiyat artışlarına zemin hazırlanması,
  • Geride kalan son 48 saatlik sürede oluşan etkili fiyat artışının Dogecoin yatırımcısını henüz alımda doyuma ulaştırmamış olması,
  • Analistlerin olumlu fiyat tahminlerinin yatırımcılara cesaret vermesi ve alıma yöneltmesi,

  Bu gibi sebeplere bağlı olarak Dogecoin’in yükselişinin gündeme geldiği söylenebilir. Şimdi ise Dogecoin yükselişi hakkında analistlerden ne gibi yorumlar gündeme gelmiş alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

  Tom Lee Gözünden Dogecoin Artışı

  Tom Lee, Dogecoin’in Bitcoin artışını çok iyi bir şekilde izlediğini belirtti. Diğer ayan son 6 aylık sürecin Dogecoin için muhteşem geçtiğini açıkladı. Dogecoin’in son 24 saatlik değer kazanımı ile güveni yükselttiğini belirten analist, Dogecoin’in 2021 ikinci periyodunda 0.57 dolar seviyesini aşabileceğini düşünüyor.

  Credible Crypto Gözünden Dogecoin Artışı

  Credible Crypto, Dogecoin 24 saatlik değer kazanımının bu denli yüksek bir performansa imza atmasının beklenmedik olduğunu savundu. Dogecoin için son 6 aylık grafiklere bakıldığından Nisan ayı için fiyat artışını beklediğini, ancak fiyatın umulanın üzerine çıktığını açıkladı. Analist Dogecoin’in 2021 yılı Ağustos başında 0.45 dolar seviyesini çoktan aşmış olmasın bekliyor.

  Crypto Crow Gözünden Dogecoin Artışı

  Crypto Crow, Dogecoin’in son 24 saatlik artışının ona olan talebi yükselteceğini belirtiyor. Henüz alımlarda doyun noktasına ulaşmayan Dogecoin’in 24 saat ardından rekor fiyatın üzerine çıkabileceğini belirtti. Analist Dogecoin’in 2021 senesi Haziran sonunda 0.40 doları aşmasını bekliyor.

  Coinliker Analistleri Gözünden Dogecoin Artışı

  Coinliker analistleri, Dogecoin’in bu artışa çoktandır hazırlandığını belirtti. 6 aylık süre içinde ona olan talebin birden artması ve Dogecoin imajının değişmesi analistlere göre 24 saatlik artıştaki en büyük sebepler. Analistler Dogecoin’in orta vadede yükselişe devam edeceğini düşünüyorlar. 2021 sene sonunda Dogecoin’in 0.46 doları aşacağını belirtiyorlar. 

  Alex Saunders Gözünden Dogecoin Artışı

  Alex Saunders, Dogecoin 24 saatlik artışının beklenenin ötesinde olmadığını savunuyor. Birkaç ay önce yeni Dogecoin tutkunlarının Nisan ayı için alım yapacaklarını belli ettiklerini vurguluyor. Analiste göre Dogecoin 2025’in en güçlü altcoinlerinden olacak. 2021 yıl sonunda ise 0.41 dolar seviyesini aşacak.

  Cactus Gözünden Dogecoin Artışı

  Cactus Dogecoin artışının onun için süper bir imajı yarattığını belirtti. Aslında tüm yatırımcıların Dogecoin’e inanmak için bu fiyat artışını beklediklerini ifade ediyor. Dogecoin’in 2021 yıl sonunda 0.40 dolar seviyesini çoktan kırmış olacağını düşünüyor.

  Gartley Pattern Gözünden Dogecoin Artışı

  Gartley Pattern Dogecoin yükselişinin yatırımcı ağını bu yöne çektiğini belirtti. Dogecoin için henüz alımlarda doyum noktasına ulaşılmadığını belirten analist, yükselişin kısa vadede devam edeceğini ifade ediyor. Dogecoin fiyatının ise 2021 sene sonunda 0.45 dolar ile 0.47 dolar arasında olabileceğini açıklıyor.

  Sonuç

  Dogecoin son 24 saat içinde %140 kat değer kazanımına sahne oluyor. Analistler onun 2021 yıl sonunda etkili bir kazancı tekrar gündeme getireceğini belirtiyorlar. Dogecoin yakaladığı bu güçlü imajı devam ettirebilecek mi ilerleyen süreçte birlikte takip edeceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle