BTC fiyatında hiç yanılmayan indikatörden yeni tahmin

  Bitcoin (BTC) Nisan 2021’de 64 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu aşamadan sonra daha fazla yükseliş beklenirken BTC 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Pi Döngüsü Zirve indikatörü, düşüş öncesi bunun sinyallerini vermişti. İndikatör şimdi ise yeni sinyaller vermeye başladı.

  Bitcoin (BTC) 2021 yılına 30 bin dolar bandında giriş yaptı. Yılın ilk günlerinde bu fiyat, BTC için oldukça yüksek, rekor seviye olarak ele alınıyordu. Zira o dönemde BTC, tarihinde ilk kez 30 bin dolar seviyelerine yükselmişti. Bu aşamadan 4,5 ay sonra Bitcoin bu kez fiyatını 64 bin doların üzerine çıkarmayı başarınca, bu seviye artık BTC için oldukça düşük ve hatta endişe verici bir seviye olarak geride kaldı.

  64 bin doların üzerine çıkarak beklentileri de artıran Bitcoin, Mayıs ayında 30 bin dolara kadar gerileyerek beklentileri tepetaklak etti. Ancak Pi Döngüsü Zirve indikatörü, bunun sinyallerini zaten vermişti. İndikatör şimdi ise BTC için farklı sinyaller vermeye başladı.

  İndikatör “Kesin Sonuç” Vermiyor Ancak Başarısının Takibi Gerekiyor

  Philip Swift tarafından oluşturulan bu indikatör, tarih boyunca BTC fiyat tahmininde hiç yanılmadı. Pi Döngüsü Zirve indikatörü fiyat tahminini ortaya koyarken bir hesap yapıyor. İndikatör BTC’nin 111 günlük ve 350 günlük hareketleri ortalamalarını kullanarak fiyatın tepe noktasını hesaplıyor. Ancak indikatörün ortaya koyduğu sonuçların “kesin sonuçlar” olmadığını hatırlatmak gerekiyor. Yine de Swift’in ortaya koyduğu bu hesaplama yönteminin oldukça başarılı tahminlere imza atmış olması, onun takip edilmesini sağlıyor.

  İndikatörü Yorumlayan Swift, BTC’den Yükseliş Bekliyor

  Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Philip Swift, indikatörden yola çıkarak bir grafiği gözler önüne serdi. Teknik açıklamalarda bulunan Swift, 111 DMA seviyesinin sert düşüş yaşamaya başladığını dile getirdi. Swift ayrıca bu seviyenin yeşil ile işaret edilen 350 DMA x2 bölgesinin altına sarktığını söyledi. Swift’in teknik açıklamalarla işaret ettiği hareketlilik, Bitcoin fiyatı için yükseliş sinyalleri anlamına geliyor. Teknik analizinden sonra Swift de açıklamasında, grafikteki görüntünün bir geçiş olduğunu, potansiyel bir yükseliş beklentisi olduğunu vurguladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle