Kripto Para

Bakiyesi 0 olmayan BTC adres sayısında rekor kırıldı!

  Kripto para piyasaları, Kasım ayından sonra sert düşüşlere sahne oldu ve piyasalar bu süreçte düşüş eğilimine teslim oldu. Ancak elde edilen verilere göre boş olmayan Bitcoin (BTC) adreslerinin sayısında yeni bir rekor kırıldı. Herhangi bir miktarda bakiyesi olan adres sayısı, Şubat’ta tüm zamanların zirvesini gördü.

  Kripto para piyasaları Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC), daha önce Aralık 2017’de kırdığı 20 bin dolarlık rekor seviyesini geçmesi ile birlikte çok ciddi bir yükseliş dönemine girdi. Bu süreçte kripto para piyasalarına milyonlarca yeni yatırımcı dahil olurken, piyasalar da benzer oranlarda artışlara sahne oldu. Verimli geçen 2021 yılının Kasım ayında BTC 69 bin dolar ile rekor tazelerken, bu aşamadan sonra piyasada aşağı yönlü hareketler başladı. Piyasalar bir süredir düşüş eğiliminde hareket ediyor olsa da Bitcoin adreslerinin sayısında yeni rekor kaydedildi.

  Hareket Ettirilen BTC Arzında 4 Yılın Zirvesi

  Glassnode tarafından Şubat ayına ilişkin paylaşılan zincir üstü istatistik verilerine göre son ay BTC için olumlu duyarlılığa sahne oldu. Verilere göre herhangi bir miktarda bakiyesi bulunan adreslerin sayısı Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Verilerde ayrıca Bitcoin birikimlerinin de artış gösterdiği ortaya koyuldu. Glassnode verilerine göre son 3 ile 5 yıl arasında hareket ettirilen Bitcoin arzının da 2,8 milyon seviyesini aşarak, son 4 yılın zirvesine ulaştığı görüldü.

  Adres Sayısı 40 Milyonu Aştı

  Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre bakiyesi sıfır olmayan adres sayısı 2019 ve 2020’den, 2021 yılının ortalarına kadar çok hızlı bir yükseliş gösterdi. Daha sonra bu yükseliş 35 milyon adres sayısında durdu. Ancak 2022 yılının başında adres sayılarında bir kez daha hızlı bir artış süreci başladı ve söz konusu adreslerin sayısı 40 milyon 276 bin 163’e ulaşarak yeni bir rekor kırıldı. Son olarak 3 ile 5 yıl arasında aktif olan Bitcoin arzındaki ani sıçrayış da bir önceki boğa sezonunun son dönemlerinde, yani 2018 yılının başlarında kaydedilmişti.

  Yaklaşık 820 Bin Adreste En Az 1 BTC Var

  Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre bakiyesi sıfır olmayan adreslerin, 28 Şubat Pazartesi itibariyle 817 bin 445’inde en az 1 adet Bitcoin bulunuyor. Bu da Bitcoin’in, son düşüşlere ve Kasım ayından bu yana görülen durgun seyrine rağmen, yatırımcıların odağında kalmaya devam ettiğini gösteriyor. Uzmanlar, piyasada yukarı yönlü olası bir hareketlilikte bu sayıların pozitif anlamda yeniden değişiklik gösterebileceğini ifade ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle