Ünlü CEO'dan Bitcoin tahmini ve CBDC yorumu

  Diginex şirketinin CEO’su Richard Byworth Bitcoin ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Coinbase hisselerinin Nasdaq’ta listelenmesinin kripto para sektörüne olan ilgiyi arttıracağını belirten ünlü CEO, Bitcoin’in 100 bin dolar hedefine ulaşmanın mümkün olduğunu belirtti. Richard Byworth açıklamalarında Bitcoin’in volatilitesine ve CBDC’lerin kripto para sektörüne olan etkisine de değindi.

  Kripto para piyasasının dev borsalarından Coinbase’in hisseleri dün teknoloji şirketlerinin ağırlıkta olduğu Nasdaq’ta listelendi. Kripto para sektörü için kritik olan bu gelişmenin ardından birçok kripto para yeni fiyat rekorları kırdı. Bitcoin de 64 bin dolar seviyesini aştı ve tarihi rekorunu tazeledi. Bu olumlu gelişmelerle ilgili Diginex CEO’su Richard Byworth açıklamalarda bulundu.

  Richard Byworth: Bitcoin’in volatilitesi zamanla azalacak

  Bloomberg programına konuk olan Diginex CEO’su Richard Byworth, Coinbase listelenmesinin kripto para sektörünün daha fazla dikkat çekmesine neden olacağını ve Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine ulaşmasının kolay olduğunu açıkladı. Bitcoin’in ortaya çıkmasından bu yana yıllık ortalama yüzde 200 oranında yükseliş gösterdiğini belirten Byworth, 100 bin dolar seviyesine ulaşması için ise yüzde 70 oranında yükselmesi gerektiğini açıkladı. Byworth Bitcoin’in 3 4 ay içinde 100 bin dolara ulaşacağını düşünüyor.

  Richard Bywort açıklamalarında Bitcoin ve altın arasında kıyaslamalarda da bulundu. Ünlü CEO kıtlık ve dayanıklılık gibi özellikleri açısından iki değerli varlığı kıyaslayarak Bitcoin’in volatil bir dönemden geçtiğini belirtti. Bununla beraber Byworth Bitcoin’in olgunlaşma aşamasında olduğunu ve zamanla volatilitesinin daha da azalacağını iddia ediyor.

  CBDC’ler kripto para sektörüne rakip olamaz

  Richard Byworth açıklamalarında CBDC’lerin kripto para sektörüne olan etkisinden da bahsetti. Ünlü CEO piyasada tartışıldığı gibi CBDC’lerin kripto para piyasasına rakip olamayacağını belirtti. Byworth tam tersine CBDC’lerin kripto paraların popülerleşmesine katkı sağladığını düşünüyor. Ünlü CEO CBDC’lerin itibari paralardan hiçbir farklı olmadığını belirtti.

  Richard Byworth CBDC’lerin kripto para sektörü için risk yaratmadığını iddia etse de hükümetler finansal sektör üzerinde kontrol sahibi olmak amacı ile dijital para çalışmalarını sürdürüyor. Birçok ülkede merkez bankası dijital para çalışmaları hızla devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle