Kahin Poppe, 2 altcoin’den yeni rekor bekliyor

  Kripto para piyasalarının “kahini” ünlü analist Michael van de Poppe, yeni analiz ve tahminleri ile yatırımcıları heyecanlandırdı. Poppe, Bitcoin’in (BTC) dip noktasını keşfetmesinden sonra Ethereum (ETH) ve Cardano’nun (ADA) tüm zamanların rekor seviyelerine ulaşabileceğini iddia etti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) çok zorlu şekilde geçen ve %37’lik kayıpla tamamlanan Mayıs ayından sonra Haziran ayında toparlanmaya başladı. Ancak Haziran ayında da birçok etkene bağlı olarak, Bitcoin bu toparlanmalar ile elde ettiği değerleri sildi attı. Fakat El Salvador’dan gelen ve dünyaya yayılmaya başlayan olumlu haberlerin ardından Bitcoin, tekrar 40 bin doları test etmeye doğru yola çıktı. Bu olumlu gelişmede Bitcoin’i bazı altcoinler de benzer şekilde takip etti.

  Bitcoin ve Bazı Altcoinlerde Yükseliş Oranları

  El Salvador’da Bitcoin’in resmi para birimi olması için yapılan oylamanın kabul edilmesinden sonraki 24 saatlik süreçte Bitcoin %13 oranında yükseldi. Bitcoin’deki bu yükseliş, bazı önde gelen altcoinlere de yükseliş olarak yansıdı. Aynı süreçte yükselişe geçen bazı altcoinler ve elde ettikleri yükseliş değerleri şöyle:

  • Ethereum (ETH) %6
  • Binance Coin (BNB) %9
  • Dogecoin (DOGE) %7,5
  • Ripple (XRP) %7
  • Polkadot (DOT) %16

  Oranlarında yükseliş elde etti. Yükseliş tablosuna bakıldığında genel çerçevede altcoinlerin daha sınırlı yükseldiği, aslan payını ise daha çok Bitcoin’in aldığı görülüyor. Ancak “Kahin” olarak adlandırılan, ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, bu tablonun değişebileceğini ifade etti. Poppe, özellikle 2 altcoinin yukarı yönlü bir kırılma yaşayabileceğini dile getirdi.

  Poppe ETH ve ADA’dan Ne Bekliyor?

  Twitter’da 337 bin takipçisi ile analiz ve tahminlerini paylaşan Poppe, radarındaki altcoinlerin Ethereum ve Cardano olduğunu açıkladı. Poppe, BTC’nin dipteki fiyat keşfinden sonra, BTC karşısında hala iyi durumda olduğunu vurguladığı bu 2 altcoinin yeni rekorlara doğru yükselişe geçebileceğini iddia etti.

  Poppe, ETH ve ADA için tüm zamanların rekor seviyesine yükselmelerini beklediğini dile getirdi. Analiste göre ADA/BTC paritesinde 2021’in zirvesi olan 62 SATS noktası test edilebilir. Poppe, ETH içinse tam bir seviye belirlemedi ancak ETH’nin tüm zamanlar rekorunu işaret etti. Bu da 4 bin 300 dolar seviyesinin üzerine işaret ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle