Kripto Para

FB Token ön satışları başlamayınca taraftarlar öfkelendi!

  Türkiye’nin işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası Paribu, Fenerbahçe (FB) Token için ön satış talep başlangıç tarihini 9 Ağustos TSİ 09.00 olarak belirledi. Ancak Pazartesi günü ön satış taleplerinin toplanması bir türlü başlamayınca yerli kripto para piyasalarında tepkiler de görülmeye başladı. Fenerbahçe Token ile ilgili detaylar neler?

  Yerli kripto para borsası Paribu ile Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olan Fenerbahçe bir ortaklık kurdu ve Fenerbahçe taraftarlarının uzun bir süredir beklediği taraftar token müjdesi verildi. Fenerbahçe Token (FB) ön satış taleplerinin toplanması için başlangıç tarihi 9 Ağustos TSİ 09.00 olarak belirlendi. Yeni haftayı iple çeken Fenerbahçe taraftarları sabahın erken saatlerinde işlemler için hazırlandı ancak işlemler bir türlü başlamadı. Ön satış taleplerinin toplanması işlemi bir türlü başlamayınca birçok taraftar da sosyal medyadan tepkisini gösterdi.

  Fenerbahçe’nin taraftar token’ı FB token, Galatasaray’ın taraftan token’ı GAL’a benzer bir şekilde çalışıyor. FB token’lar ERC-20 tabanında üretilecek ve Ethereum (ETH) ağında çalışacak. FB Token sahipleri kulüple ilgili anketlerde oy kullanabilecek, takım içi gelişmelerde söz sahibi olabilecek. 

  Ön Satışlarda Yatırımcılar Neler Yapabilecek?

  FB Token’ın ICO arzının Paribu borsasından yapılmasına karar verildi. Yani FB Token sahibi olmak isteyen taraftarların ve yatırımcıların Paribu borsasından hesap açmaları gerekti. Paribu üzerinden gerçekleştirilecek olan ön satış taleplerinin de 9-12 Ağustos tarihleri arasında toplanmasına karar verildi. Ön satış taleplerinin 9 Ağustos 09.00’da başlayıp, 12 Ağustos 18.00’da sonlanacağı bildirildi. 13 Ağustos tarihinde ise yatırımcıların “seçenek 1” ile açılan talepten gelen token’ları satabilecekleri belirtildi.

  Ön satış taleplerinde yatırımcılar 2 farklı seçenek ile talep oluşturabilecekti. Buna göre ilk modelden alınan FB Token’lar en erken 15 Mayıs 2022’de, ikinci modelden alınan token’lar da 13 Ağustos tarihinden itibaren satılabilecekti. Bu modellerin farkı ise 9 ay beklemeyi göze alan yatırımcılar token’ları 15 TL’den, beklemek istemeyenler ise 30 TL’den alabilecek olmaları. Ancak ön satış talepleri için gecikme yaşanınca yatırımcılar da tepkilerini göstermeye başladı.

  İşlemler Bir Türlü Başlamadı, Taraftarlar Tepkilerini Gösterdi

  Ön satışlarda yatırımcılar en az 15 token alabileceklerdi. Yani bu da ilk model için en az 225 TL’lik bir işlem, ikinci model içinse en az 450 TL’lik bir işlem yapılabileceği anlamına geliyor. Bu işlemler için Pazartesi 09.00’da Paribu başında hazır olan taraftarlar, büyük bir şokla karşılaştı. İşlemler bir türlü belirlenen saatte başlamadı. Twitter üzerinden bir taraftar tepkisini “Ön satışın ne zaman açılacağı belli değil ve herhangi bir açıklama yok. Akşama kadar PC başında sayfa mı yenileyeceğiz? Bravo size…” sözleriyle gösterdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle