Kripto Para

Apple’dan çok beklenen kripto para ve NFT duyurusu geldi!

  Dünyanın en büyük şirketi konumunda bulunan teknoloji devi Apple, kripto paralar ve NFT’ler (Non Fungible Token) ile ilgili yeni kurallarını duyurdu. Dev şirket özellikle de borsalar ve NFT platformlarının satışlarında Apple’ın tüm gerekliliklerinin yerine getirilmesini istiyor. Ayrıca kurallardaki “regülasyon” detayı da dikkat çekiyor.

  Dünyanın en büyük şirketi konumunda yer alan teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz dönemlerde kripto paralar ve NFT’ler ile entegrasyon adımları atması, kripto para endüstrisinde heyecan yarattı. Şirket, güncel duyurusunda kripto paralar ve NFT’ler ile ilgili yeni kurallarını duyurdu. Apple özellikle de borsalar ve NFT platformlarının satışlarında şirketin tüm gerekliliklerinin yerine getirilmesini talep ediyor. Ayrıca Apple’ın bazı şartlarını da yenilediği görülüyor.

  Apple Yeni Kripto Para ve NFT Kurallarını Duyurdu

  Apple kullanıcıları, gelen bu duyurudan sonra da kripto paralar ve NFT’ler ile ilgili yatırımlarına ve işlemlerine devam edebilecek. Ancak Apple bu konuda bazı şartlarını ve kurallarını yeniledi. Kaliforniya merkezli dev teknoloji şirketi, kripto para borsaları ve NFT’leri barındıran yeni kurallarını açıkladı. Apple’ın borsalardan talep ettiği uyum kuralları arasında, şirketlerin bağlı olduğu ülkelerin regülasyon kurumlarıyla sorun yaşamaması, yani gerekli lisansların alınmış olması şartı bulunuyor. Eğer regülasyon konusunda bir sorun yoksa, kripto para alım satım işlemleri sorunsuz şekilde devam edecek.

  Uygulama İçi Satın Almalarda İşler Değişiyor

  Apple tarafından duyurulan yeni kurallara bakıldığında, uygulama içi ürün alımları konusunda işlerin biraz daha değişmeye ve daha karmaşık hale gelmeye başladığı görülüyor. Örneğin bu kurallarda NFT’ler veya borsaların verdiği hizmetlerin satın alınması durumunda da Apple’ın tüm şartlarına uyulması gerektiği talep ediliyor. Söz konusu şartlar arasında, dış sitelere link bulunmaması veya kullanıcıların Apple dışındaki alım mekanizmalarına yönlendirilmemesi de yer alıyor.

  Apple CEO’su Tim Cook’un Kripto Para Açıklamaları

  Apple şirketinin kripto paralara ılımlı yaklaşımı endüstride pozitif bir etki yaratıyor. Hatırlanacağı üzere Apple CEO’su Tim Cook, Aralık 2021 döneminde kendisinin de kripto para yatırımları olduğunu açıklamıştı. Ünlü CEO hangi kripto paralara yatırım yaptığını açıklamamış olsa da Cook, bu yıl Ekim ayında da geleceğin teknolojisinin “Artırılmış Gerçeklik” (AR) olduğunu dile getirmişti. Öte yandan Cook aynı açıklamalarında Metaverse’ün hala kimse tarafından ne olduğunun bilinmediğini ve bu alan temkinli yaklaştıklarını dile getirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle