Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Mayıs 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yatay seyir devam ederken, lider altcoin Ethereum fiyatı bir rekor daha kırdı. Önde gelen altcoin projelerinde hızlı yükselişler dikkat çekerken bazı kripto paralarda düşüş yaşanması da dikkatlerden kaçmadı.

  10 Mayıs Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarına etki edebilecek önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Citibank ve Morgan Stanley’den sonra dünyada kripto para hizmeti sunmayı düşünen bankalara İsviçre’nin çok uluslu yatırım bankası UBS de eklendi. Ülkenin en büyük kurumsal bankası olarak görülen UBS, varlıklı müşterilerine kripto para hizmeti seçeneği sunmaya hazırlanıyor. 

  JP Morgan analistleri, Ethereum ağındaki hareketliliği baz alarak ETH’nin adil piyasa değerinin 1.000 dolar düzeyinde olduğunu açıkladılar. Buna rağmen ETH fiyatındaki hızlı yükseliş hız kesmeden devam etti. Kripto para sektörünün en büyük türev ürün platformlarından olan Deribit Ethereum fiyatı için 50 bin dolar fiyata sahip opsiyonların açıldığını duyurdu.

  Dijital varlık yatırım firması Magnetic kurucu ortağı Megan Kaspar, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan lider altcoin Ethereum fiyatı hakkında tahminde bulundu. Kaspar, son tahmininde Ethereum’un yaklaşık beş ay sonra yani yıl sonuna kadar 8 bin ila 10 bin dolar aralığında işlem yapacağını öngördü.

  Google Trends’ten elde edilen verilere göre Dogecoin (DOGE), aranma hacimleri konusunda Bitcoin’i (BTC) bu hafta ilk kez geride bıraktı. ABD merkezli büyük kripto para borsası Gemini, geçtiğimiz günlerde Dogecoin’i platformunda listelemeye başlamıştı. Dev borsa, şimdi de müşterilerinin Dogecoin ile faiz geliri elde etmelerini sağlamak için stake hizmetini sundu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Bu gelişmelerle birlikte Bitcoin fiyatındaki konsolidasyon ve yatay seyir haftanın ilk işlem gününde de devam etti. BTC fiyatı yüzde 03.6 değer artışıyla 57.382 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son dönemin en çok kazandıran kripto para birimlerinden ETH fiyatında yüzde 7.10 oranında artış yaşandı.

  ETH fiyatı, uzmanların “sağlam direnç” dediği 4 bin dolar seviyesini kırmakla kalmayıp 4.110 dolar seviyesine kadar tırmandı. Yatırımcısına kazandıran popüler altcoinler arasında DOGE ve Bitcoin Cash (BTC) de yer aldı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle