Kriptopara

2022 Yılında En Çok Artış Beklenen 10 Coin

  Kripto para yatırımcılarının merakla beklediği 2022 yılında ralli yapabilecek projeler uzmanlar tarafından yatırımcıların bilgisine sunuluyor. 

  İşte Uzmanlara Göre Artış Beklenen Altcoinler

  Bu sene içinde en çok artış beklenen 10 kripto para projesini yazımızdan takip edebilir, yatırımlarınızı bu beklentilere göre şekillendirebilirsiniz. 

  1. Cardano (ADA)

  Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından piyasaya sürülen Cardano (ADA) 2022 yılında patlama yapabilir. ADA coin, Proof-of-Stake (PoS) blok zincirini kullanan en büyük kripto para birimidir. Bu yüzden 2022 yılında mega boğa ile ADA coin fiyatında çok yüksek fiyat seviyelerinin görülmesi beklenmektedir. 

  2. WazirX (WRX)

  Düşük hacimli ancak büyük patlama yapabilecek altcoin projesi arayanlar için WazirX (WRX) önemli bir seçenektir. Hindistan’ın en büyük borsası WazirX, hızlı büyümesi ile dikkat çekmektedir. Hindistan’daki düzenleyici kurumlardan yasal onay alması beklenen bu borsanın kripto para birimi WRX coin 2022 yılında en fazla değer kazanan altcoinler arasında gösterilmektedir. 

  3. Solana (SOL)

  Ethereum katili olarak bilinen Solana (SOL), geçtiğimiz yıllardaki popülerliğini 2022 yılında sürdürecektir. Analistler, 5. dalga mega altcoin rallisi ile birlikte SOL coin fiyatında yüzde 80’lik bir artış olacağını söylemektedir. Bu durumda SOL coin 2022 yıl sonuna kadar 1000 dolarlık seviyeleri görebilecek potansiyele sahiptir. 

  4. Dogecoin (DOGE)

  Analistler, Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin (DOGE) için olumlu senaryo çizmektedir. Uzmanlara göre DOGE yatırımcıları 2022 yılında bir büyük fırsat daha yakalayacaktır. Mark Cuban’ın da desteklediği DOGEcoin bu yıl içinde büyük bir atılım yaşanması beklenmektedir. 

  5. Chainlink (LINK)

  Chainlink ağının her geçen gün popülerlik kazanması LINK kripto para birimi için büyük bir yükselişe işaret olarak görülmektedir. Güvenli etkileşime olanak tanıyan bu proje, merkezi olmayan oracle’lardan oluştuğu için kendi alanında en popüler olmaya devam etmektedir. Uzmanlar 2022 yılında LINK coin fiyatının patlama yapmasını beklemektedir. 

  6. Chiliz (CHZ)

  Taraftar Token denilince ilk akla gelen proje olan Chiliz (CHZ), spor sektörünün ilgi çektiği süre boyunca popülerliğini sürdürecektir. Özellikle CHZ coin değeri 2022 yıl sonunda dünya kupası ve benzeri turnuvaların yeniden gündeme gelmesiyle birlikte büyük bir patlama yaşayabilir. Analistler Socios.com’a güç veren CHZ coin değerinde hızlı bir artış beklemektedir. 

  7. Polkadot (DOT)

  Uzun vadede yatırımcısına her zaman büyük kazanç sağlayan Polkadot (DOT), son dönemde gözden düşse de yükseliş trendini yeniden hızlandıracaktır. Uzmanlara göre 2022 yılına aya uzanan altcoinlerden biri DOT coin olacaktır. Birinci katman blok zinciri geliştirmelerinin tamamlanmasından sonra DOT coin fiyatında rekor seviyeler görülecektir. 

  8. XRP (XRP)

  Her şey yolunda giderken SEC davası yüzünden tepetaklak olan XRP coin için 2022 yılı kritik öneme sahiptir. Diğer rakipleri çok ciddi yükselişler yaptığı dönemde XRP coin dava yüzünden beklenen sıçramayı gerçekleştiremedi. Ancak uzmanlara göre davayı kazanma ihtimali her geçen gün artan XRP coinin 2022 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesine roket gibi fırlaması çok yakındır. 

  9. Stellar Lumens (XLM)

  2014 yılında piyasaya sürülen Stellar Lumens (XLM), bu zamana kadar geri planda kalan ve hak ettiği değeri göremeyen altcoinlerden biri olarak görülmektedir. Analistler, tek bir P2P ağı üzerinden ticaret yapmaya olanak tanıyan XLM coin fiyatının 2022 yılında patlama yaşamasına neredeyse kesin gözüyle bakmaktadır. Bu yüzden XLM coinde fırtına öncesi sessizlik durumu hakimdir.

  10. Monero (XMR)

  Gizlilik odaklı kripto para birimi denilince akla ilk gelen Monero (XMR) projesidir. Ring CT ile uçtan uca şifreleme sistemi sayesinde izlenebilir olmayan benzersiz bir adres veya anahtar veren teknolojisiyle öne çıkmaktadır. Analistler XMR coin fiyatında rekor yükselişler yaşanmasını beklemektedir. 

  Özet Olarak

  Yazımızda, uzmanların bakış açılarına göre en çok artış beklenen coinleri sıraladık. Yazımız, yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Siz de yatırımlarınızı bu beklentilere göre şekillendirmek için, bu tarz blog yazılarımızı takip etmeye devam edin!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle