Ünlü boksör BTC ve ETH tartışmasını ateşledi

  Efsanevi boksör Mike Tyson, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tüm dikkatleri üzerine çekti. “Bitcoin mi, Ethereum mu?” tartışmasının fitilini ateşleyen Tyson, kripto para yatırımcılarına bazı sorular sordu…

  Sosyal medyadan kripto para yatırımcılarına yönelik açıklamalar yapan efsanevi boksör Mike Tyson, bir anda topluluğun ilgi odağı haline geldi. Bir süredir kripto para topluluğunda tartışılan “Bitcoin mi, Ethereum mu?” sorusuna farklı bir bakış açısı kazandırdı. Tyson, yaklaşık 3 bin rewteet ve 17 bin 500 beğeni alan paylaşımı ile gündeme geldi. 

  Tyson, 8 bin 500’den fazla cevap gelen bir paylaşımına 100 binden fazla BTC’ye sahip olan MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor da cevap verdi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü isim, Bitcoin hakkında sorular yönelten ünlü boksöre yanıtını verdi. Saylor’un verdiği yanıt takipçilerini şaşırtmadı. 

  BTC Mi, Yoksa ETH Mi?

  “Tercihiniz hangisi, BTC mi, yoksa ETH mi?” diye soran Mike Tyson’a yanıt veren MicroStrategy CEO’su Michael Saylor şunları söyledi: “Mike, bu sorunun cevabını bulmak için bin saatten fazla zaman harcadım ve Bitcoin’i seçtim. Şimdiye kadar dijital mülkün geleceği olduğunu düşündüğümden dolayı 2.9 milyar dolarlık Bitcoin satın aldım. Hope.com’da çok sayıda ücretsiz Bitcoin eğitimi yayınladım.”

  Bitcoin destekçileri bu cevabı beğeni yağmuruna tutarken Ethereum destekçileri de çok sayıda yorum yaptı. Ünlü boksörün bu sorusuna Ethereum cevabını verenler de piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto paranın internet ekosisteminin geleceği olduğunu ifade ettiler. 

  Tyson’dan Kripto Para Adımı

  Tyson’un bu paylaşımına yarım yapan pek çok kişi, kendi yatırım yaptıkları tokenlerden bahsetti. Ağırlıklı olarak Baby Doge Coin gibi meme tokenleri de içeren yorumların olması dikkatlerden kaçmadı

  Öte yandan Mike Tyson, daha önce de kripto para sektörüne adımını atmıştı. Efsane boksör, 2015 yılında kendi adını taşıyan Bitcoin ATM’leri çıkarmıştı. 2016 yılında da kendi adını taşıyan bir Bitcoin cüzdan uygulamayla gündeme geldi. Son olarak da kendi NFT’lerini çıkartan Mike Tyson ilgi çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle