ABD’li senatörden BTC açıklaması!

  ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Ted Cruz, FOX News’te Sean Hannity ile bir röportaj gerçekleştirdi. Cruz, röportajında kripto para birimlerine ilişkin görüşlerini aktardı. Öte yandan Te Cruz, açıklamalarında Bitcoin’in (BTC) büyük bir potansiyeli olduğunu da dile getirdi.

  Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) öncülüğünde 2021 yılında çok ciddi ve öngörülemeyen değer artışları yaşandı. Kripto para piyasalarının geldiği nokta sonrasında dünyada birçok ülke de kripto paralara yaklaşımlarını şekillendirdi. Bu konuda pek çok ülkenin kripto paralara karşı tavrı belli olurken, dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD, bu konuda olumsuz tarafa daha yakın bir şekilde belirsiz bir tavır ortaya koydu. Zira pek çok kişi Bitcoin’in, ABD dolarına karşı bir tehdit olduğunu düşünüyor. Bu nedenle de ABD kanadından gelen BTC açıklamaları ayrı bir önemle ele alınıyor.

  Senatör BTC Yükselişinde ABD’nin Para Politikasının Etkili Olduğunu Düşünüyor

  ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Ted Cruz da konuya ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. FOX News’te Sean Hannity ile röportaj gerçekleştiren Cruz, kripto paralar ve özellikle de Bitcoin hakkında konuştu. Cruz, Bitcoin’in boğa koşusu ve elde ettiği ciddi değer artışları ile ilgili fikirlerini dile getirdi. Senatör, Bitcoin’in son dönemlerde ciddi artışlar elde etmesinin arkasında ABD’nin para politikasının etkili olduğunu ifade etti.

  Ted Cruz’un Açıklamaları

  Cruz’a göre para politikası sonrası oluşan enflasyon BTC’deki bu yükselişte ciddi pay sahibi oldu. Ted Cruz’un konuya ilişkin ifadeleri şöyle:

  “Bitcoin büyük bir potansiyele sahip. Kripto para sektöründe büyük çaplı bir büyüme görüyoruz. İnsanlar, enflasyonun eşiğinde olduğumuz için Bitcoin’i tercih ediyor. Joe Biden 7 trilyon dolarlık teşvik paketi önerdi, sonuçlarını göreceğiz.”

  ABD’li senatör ayrıca farklı finans alanlarında fiyatların artışına dikkat çekerek insanların bu nedenle de Bitcoin’i tercih etmeye başladığını dile getirdi. Senatör ayrıca BTC’nin riskli bir varlık olmasından dolayı yatırımcıları anlayamadığını da belirtti. Cruz’un konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

  “Konutların, benzinin, petrolün, enerjinin, emtia fiyatlarının nasıl arttığını görüyoruz. Bana göre insanlar buna karşı önlem olarak varlıklarını Bitcoin’de tutuyor. Bitcoin henüz yeni bir kripto para birimi. Dürüst olayım, insanları anlamıyorum. Bence çoğu kişi neye yatırım yaptığının farkında değil.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle