Kripto Para

ETH'nin tahtı sarsılıyor: Lider altcoin ne kadar iyi?

  Kripto para piyasasının en büyük ikinci tokeni olan Ethereum, akıllı sözleşmelerin de lideri konumunda yer alıyor. Bununla beraber Ethereum’un yüksek işlem ücretlerinin rakipleri için bir fırsat olabileceğine yönelik tartışmalar ise son dönemde hız kazandı.

  Kripto para piyasasının işlem hacmi bakımından en büyük ikinci para birimi olan Ethereum, akıllı sözleşme endüstrisinin de lideri konumunda yer alıyor. Akıllı sözleşme endüstrisinin lideri olan tokenin yüksek işlem ücretleri ise tartışma yarattı. Ağdaki işlem ücretlerinden kaynaklı diğer merkezi olmayan ağların Erhereum’u geride bırakıp bırakamayacağı konusunda ağların aktif adres sayıları ve işlem yoğunlukları ile ilgili araştırmalar meydana geliyor.

  Yapılan araştırmalarla Ethereum ve en büyük rakiplerinden Tron arasında kıyaslama gerçekleştirildi. İki ağ arasında adil olmayan kıyasların yer alması dikkat çekerken son dönemlerde yükselişi ile dikkat çeken Cardano’nun ise işlem yoğunluğu ve işlem ücretleri ile iki ağ arasında köprü oluşturduğu görüldü.

  Tron Ağı Aktif Adres Sayısı ile Ethereum’u Geçti

  Ağ grafikleri üzerinde yapılan analizler merkezi olmayan uygulamalara büyük ölçüde Ethereum’un hakim olduğunu gösterdi. Bununla beraber Ethereum’un yüksek işlem ücretleri kripto para uzmanları arasında bu zirveyi başka ağların alıp alamayacağı tartışmasını yaratıyordu. Ethereum ve önemli rakiplerinden Tron ağları arasında yapılan analizlerde ise Ethereum’un aktif kullanıcı sayısı ile Tron’un gerisinde kaldığı kaydedildi.

  Tron ağı son dönemlerde aktif adres sayısı ile Ethereum’u geride bırakmakla beraber neredeyse hiç ücret alınmayan işlemlerin olması, iki ağ arasında haksız kıyaslama yapıldığı sonucunu doğurdu. Ağlara katkı sağlamayan aktif adreslerin değerlendirme dışında tutulması ile ise Ethereum liderliği yeniden ortaya konuldu.

  Yüksek İşlem Ücretlerine Rağmen Ethereum

  Ethereum ve Tron ağlarına katkı sağlamayan adreslerin değerlendirmenin dışında tutulması ile beraber yüksek işlem ücretlerine rağmen Ethereum ağında daha fazla transfer vb. işlem gerçekleştirildiği ortaya konuldu. İşlem yoğunluğu ile Tron Ethereum’a yaklaşamamakla beraber iki ağ arasına son dönemlerde fiyat yükselişi ile dikkat çeken Cardano girdi. Cardano ağındaki aktif adres sayısı Ethereum ağından yüzde 90 daha az olmasına rağmen ağda Ethereum ile aynı miktarda transfer ve işlem gerçekleştiriliyor.

  Ethereum Rakiplerini Zirveye Ulaşma Şansı Düşük

  Ethereum ağının tartışmaya neden olan yüksek işlem ücretlerine rağmen rakiplerinin ağı geride bırakma olasılığı ise düşük olarak değerlendirildi. Analistler Ethereum ağının uzun süre daha merkezi olmayan uygulamalar üzerindeki hakimiyetinin sürdürmesinin bekliyor.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle